HÜDA Par Elazığ İl Başkanı Kavaklı: 'İslam Dünyası İsveç'teki Bu Akıl Tutulmasına Sessiz Kalmamalı'

İsveç'te Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemine tepki gösteren HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı İslam dünyasının bu eyleme sessiz kalmamasını istedi. 

HÜDA Par Elazığ İl Başkanı Kavaklı: 'İslam Dünyası İsveç'teki Bu Akıl Tutulmasına Sessiz Kalmamalı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İsveç, Türkiye Büyük Elçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'i yakma eylemine izin vererek savaş suçu işlediğini ve İsveç hükümeti Allah'ın gazabını umarak, ülkesini ateşe sürüklediğini belirten HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Kavaklı: “Bu alçakça eylemin huzura ve barışa yönelik büyük bir suikast olduğu bilinmelidir. İslam dünyasının tepkisini toplayacak her girişimden mutlaka uzak durulmalıdır. Başta Türkiye olmak üzere İslam dünyası da İsveç’teki bu akıl tutulmasına sessiz kalmamalı ve eldeki bütün siyasi imkanlar kullanılarak hadsizlere hak ettikleri cevap verilmelidir. İsveç’in NATO’ya üyeliğinin veto edilmesi de dahil İslam’a ve Müslümanlara  bu denli düşmanlık yapan bir yönetime her açıdan haddi bildirilmelidir" şeklinde konuştu.

Kalbinde iman olan hiçbir  mü’minin bu hakarete sessiz kalması düşünülemeyeceğini belirten Kavaklı, Mukaddesata yönelik bu provokatif saldırılara karşı dünyanın dört bir yanında ortaya konan tepkilere destek verilmesini istedi.