Her Biri Beş Yıldız Proje

Göreve geldiği günden bugüne söz verdiği tüm projeleri hayata geçiren ve yoğun çalışma temposundan dolayı açılışlarını dahi yapmaya fırsat bulamayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımlarıyla Altyapı yenileme çalışmaları ile ileri biyolojik arıtma tesisinin temel atma ve yapımı tamamlanmış 25 hizmetin de toplu açılış törenini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımlarıyla 17 Ağustos Perşembe günü Elazığ Belediyesi tarafından Elazığ'ın gelecek vizyonuna değer katan projelerin Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni gerçekleştirilecek.

Her Biri Beş Yıldız Proje

İki tesisin temel atma, yapımları tamamlanan 25 hizmetin de toplu açılışlarının yapılacağı törene yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI İLE GÜÇLÜ YARINLARA

Gönül belediyeciliği ilkesiyle altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, spordan ulaşıma kadar her alanda gerçekleştirdiği projelerle Elazığ’a değer katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 11 Ana Başlıkta 100 Proje'yi de birer birer hayata geçiriyor. 

Vatandaşların yaşam kalitesine değer katma yolunda şehrimizi daha güçlü yarınlara hazırlama hedefiyle yoluna devam eden Başkan Şerifoğulları tarafından 55 aylık görev sürecinde hizmete sunulan ve hayata geçirilen projeler için, Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni gerçekleştirilecek. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

BAKAN ÖZHASEKİ’NİN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Elazığlıların ve şehrin ihtiyaçlarıyla beklentilerini karşılama doğrultusunda hazırlanan projelerin Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni, 17 Ağustos saat 12.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek. 

Tören, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleştirilecek. Bakan Özhaseki tarafından projelerin toplu açılışı yapılacak ve temelleri atılacak. 

ELAZIĞ’IN GELECEK VİZYONUNA DEĞER KATAN PROJELER

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla yapılacak olan törende temelleri atılacak olan ve Elazığ’ın gelecek vizyonuna değer katan projeler şu şekilde; 

TEMELİ ATILACAK PROJELER

Her Biri Beş Yıldız Proje

1-ALTYAPI YENİLEME PROJESİ: 

Elazığ’ın geleceğine yatırım yapılarak, şehrimizin içme, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yenileniyor. Elazığ’ın içme suyu, kanalizasyon terfi hattı ve yağmur suyu hattının tamamen yenilenmesinin ardından vatandaşların yaşam kalitesine değer kazandırılmış olacak. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

2-İLERİ BİYOLOJİK ATIK SU ARITMA TESİSİ: 

Tesis, Elazığ’ın atık su bertaraf sorununa köklü çözüm oluşturacak ve tesisin; 2057 yılına kadar şehrin atık su problemini ortadan kaldırması bekleniyor. 

İŞTE TOPLU AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK 25 PROJE 

Her Biri Beş Yıldız Proje

1-CUMHURİYET MEYDANI VE YER ALTI OTOPARKI: 

Toplam 38 bin m²’lik alan ve 940 araç kapasiteli yer altı otoparkı ile hizmete sunulan Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı, Elazığ’a vizyon kazandırdı. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

2-15 TEMMUZ MEYDANI VE YER ALTI OTOPARKI:

 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı, 11 bin m² yaşam alanı ve 224 araç kapasiteli otoparkı ile Elazığ’a değer kattı.

Her Biri Beş Yıldız Proje

3-AHMET TEVFİK OZAN FUAR VE KONGRE MERKEZİ / NİKAH SALONU / STK PLATFORMLARI MERKEZİ: 

Elazığ’ı geleceğe taşıyacak yatırımlardan olan ve toplam 25 bin metrekare alan üzerinde, 17 bin metrekare kapalı alana sahip Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi bünyesinde; 6 bin metrekare kapalı fuar ve sergi alanı, iki adet 108 kişilik, bir adet 120 kişilik, bir adet 360 kişilik çok amaçlı salon, üç adet toplantı salonu, fuaye alanı, restoran, kafeterya, ofisler, 145 araçlık kapalı, 42 araçlık açık otopark yer alıyor. Fuar alanı bünyesinde iki adet 108 kişilik nikah salonu bulunurken, sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını daha etkin sürdürebilmelerine katkı sağlamak adına ofisler de bulunuyor. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

4-GERİ DÖNÜŞÜM PARKI: 

Toplam 11.812 metrekare alan üzerinde oluşturulan Geri Dönüşüm Parkı bünyesinde; hurdaya ayrılmış metal, plastik ve tahta gibi çeşitli malzemeler kullanılarak çocuk oyun grupları, koltuk, çeşme, kafe, masa, macera parkuru ve figürler yer alıyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

5-KAPALI ÇARŞI RESTORASYONU VE CEPHE İYİLEŞTİRMESİ:

 Ticaret Doğduğu Sokaklara Geri Dönüyor projesi kapsamında Elazığ ticaretinin nabzının attığı Tarihi Kapalı Çarşı bünyesindeki 116 dükkânın dış cephesinde, tek tip ahşap kaplama çalışması yapıldı.

Her Biri Beş Yıldız Proje

6-TARİHİ BAKIRCILAR ÇARŞISI SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA VE CEPHE DÜZENLEMESİ: 

Tarihi çarşıdaki 96 dükkânda gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında bazı dükkanlarda güçlendirme çalışması, çatı tadilatı ve ahşap kaplama çalışması gerçekleştirildi.  

Her Biri Beş Yıldız Proje

7-SARAY CAMİ MEYDANI VE BELEDİYE İŞ MERKEZİ ÜSTÜ SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİ: 

Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nin tamamlandığı Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstünde yer alan 81 dükkanda cephe yenileme çalışması yapıldı.  

Her Biri Beş Yıldız Proje

8-1. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ: 

1. Sınıf Atık Getirme Merkezi, Birçok farklı ve büyük hacimli atıkların evsel atıklarla karıştırılmadan ayrı toplanmasını sağlıyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

9-GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ (GES): 

Yenilenebilir enerji üretim çalışmaları kapsamında Elazığ Belediyesi, kendi elektriğini üretiyor. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

10-MİNİ TERMİNAL: 

Akpınar Mahallesi’nde hizmet veren Mini Terminal, toplam 7.500 metrekare alan üzerinde, 1.329 metrekare kapalı alana sahip olacak şekilde inşa edildi. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

11-HARPUT MUSİKİ MÜZESİ: 

Harput Musiki Müzesi’nde, Türk müziğinde önemli bir yere sahip Harput musikisi yaşatılıyor. Harput Konağı’nda hizmet veren müzede, enstrümanlar sergilenirken Kürsübaşı, Çaydaçıra ve folklor ekiplerinden oluşan heykeller ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

12-KAPALI SEMT PAZARI:

 Kent-Köy Yaşam Alanı yanında toplam 5 bin 350 metrekare alan üzerinde 3 bin 520 metrekare inşa alanına sahip Çaydaçıra Kent-Köy Pazar Yeri vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Kapalı Semt Pazarı bünyesinde, 138 adet satış birimi ve lavabolar yer alıyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

13-CEMİLOĞLU PARKI: 

Köklü bir geçmişe sahip olan Cemiloğlu Çay Bahçesi yerleşkesinde, daha yeşil bir şehir hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalarla önemli bir yatırım hayata geçirildi ve şehrin merkezine örnek bir yaşam alanı daha oluşturuldu. Böylece vatandaşların dinlenebildiği, keyifli vakit geçirebildiği ve yeşilin önde tutulduğu, Elazığlıların hak ettiği kaliteli ve konforlu bir alan oluşturuldu.

Her Biri Beş Yıldız Proje

14-YOLCU DOSTU OTOBÜS DURAKLARI: 

Yolcuların zamanlarını verimli kullanmalarına olanak sağlayan sistem doğrultusunda Öğretmenevi durağında Yolcu Dostu Otobüs Durağı projesi hayata geçirildi. Yolcu Dostu Otobüs Durağı sayesinde vatandaşlar yolcu taşıma otobüslerinin sefer saatleri, durağa varış süreleri gibi bilgilere sahip olarak, doğru zamanda doğru durakta bulunmaları ile bekleme süreleri azaldı. Yolcular, modern durakta WİFİ hizmetinden faydalanırken, LED ekran görüntüleri ve reklam tabelaları ile Elazığ Belediyesi’nin çalışmalarını görebiliyor. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

15-ABDULLAHPAŞA MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ: 

Toplam 160 konut ve 20 adet ticari alanın yer aldığı Abdullahpaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında depreme dayanıklı modern konutlar Elazığ’a vizyon katacak. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

16-HARPUT SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMASI VE HARPUT BELEDİYE KONUKEVİ: 

Harput Sokak Sağlıklaştırması Projesi ile medeniyetler şehri Harput yeni bir kimlik kazanırken, Harput girişinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi'ne ait beş adet tescilli konak, Belediye Konukevi olarak düzenlendi.

Her Biri Beş Yıldız Proje

17-YEŞİL KUŞAK PROJELERİ (ZÜBEYDE HANIM CADDESİ VE MALATYA CADDESİ): 

Şehrin ana arterlerinden Zübeyde Hanım Caddesi ve Malatya Caddesi “Yeşil Kuşak Projeleri” ile yeniden şekillendi.  

Her Biri Beş Yıldız Proje

18-ULUKENT, DOĞUKENT, KIRKLAR, SANAYİ, SALIBABA MAHALLELERİNDE YENİ YAŞAM ALANLARI: 

1 ve 2 etaplık olan projelerin tamamlanmasıyla Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi, Salıbaba Mahallerinden geçen kanal sorunu çözüme kavuşturuldu. Çevre düzenlemesi ve park yapım projesinin tamamlanmasıyla da, şehrin doğusuna yeni yaşam alanı oluşturuldu.

Her Biri Beş Yıldız Proje

19-DOĞA DOSTU BİSİKLET YOLLARI:

Malatya Yolu Hazardağlı Kavşağı-Hilalkent Alt Kavşağı arasında, Kent Köy Yaşam Alanı ve Ulukent Kanal Boyu Park alanında toplam 6.135 metre uzunluğunda hayata geçirilen Doğa Dostu Bisiklet Yolları'nı Elazığlılar çok sevdi. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

20-SPOR VE YAŞAM MERKEZLERİ:

Elazığ’da 26 yeni Spor Yaşam Merkezi şehrin dört bir yanında hizmete sunuldu. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

21-143 YENİ ADET PARK: 

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla mahallelere 143 adet yeni park kazandıran Elazığ Belediyesi, insanı merkeze alan eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürüyor.

Her Biri Beş Yıldız Proje

22-HER MAHALLEYE SEMT KÜTÜPHANESİ:

 “Her Mahalleye Semt Kütüphanesi” projesi kapsamında Elazığ’da, 20 yeni Semt Kütüphanesi hizmete açıldı.  

Her Biri Beş Yıldız Proje

23-SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ:

 İcadiye, Hilalkent, Gümüşkavak ve Güneykent Mahallelerinde sosyal yaşam merkezleri hizmete sunuldu. Merkezlerde; derslikler, spor salonları, bay-bayan taziye evleri, okuma evleri, kafeteryalar, muhtarlık ofisleri, dükkânlar ve sosyal donatılar yer alıyor. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

24-AKSARAY MAHALLESİ MESİRE ALANI:

 Aksaray Mahallesi’nde 22 bin m²’lik yeşil alan yeniden düzenlenerek hizmete sunuldu. Mesire alanı Aksaray Mahallesi'ne değer kattı. 

Her Biri Beş Yıldız Proje

25-ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI: 

Zabıta Müdürlüğü hizmet binası, son derece işlevsel ve modern bir şekilde inşa edilerek faaliyete sunuldu.