Hemşehrimiz Fatih Kısaparmak'ın 10 yıl aradan sonra yeni albümü yayınlandı

Müziğimizin usta yorumcularından Hemşehrimiz Fatih Kısaparmak'ın uzun zamandır özlemle beklenen 20. albümü 'Bu Şehir Benden Sorulur' müzikseverlerle buluşuyor. Öte yandan Hemşehrimiz Fatih Kısaparmak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramın'da Kanal D'de yayınlanacak Şarkılar Bizi Söyler programının konuğu olacak.

Hemşehrimiz Fatih Kısaparmak'ın 10 yıl aradan sonra yeni albümü yayınlandı

Kısaparmak, yine dillerden düşmeyecek besteleri ve şiirleri ile sevenlerini selamlamaya geliyor. 1987 yılında çıkardığı ilk albümü ‘Kilim’ ile satış rekorları kırarak büyük kitlelere ulaşan Fatih Kısaparmak, bugüne kadar, derlemelerinin yanı sıra farklı tarzlarda 300’e yakın besteye imza attı. Yeni albümüyle adından bir kez daha söz ettirecek olan Fatih Kısaparmak, geleneği bozmayarak kendine özgü müzikal çizgisindeki her bir parçasıyla sevenlerinin kalplerine ve ruhlarına dokunacak. Uzun süredir titizlikle çalıştığı “Bu Şehir Benden Sorulur” isimli albümünün hazırlıklarını tamamlayan usta yorumcunun 12 parçadan oluşan albümü, romantik sevda şarkıları, özgün eserler ve çağdaş türkü formundaki bestelerden oluşuyor. Eserlerin sözleri ise Fatih Kısaparmak’ın yanı sıra Şebnem Kısaparmak, Yusuf Hayaloğlu, Ahmet Selçuk İlkan ve Adnan Ergil’e aitken, albümün aranjörlüğünü ise ünlü bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile Fatih Kısaparmak’ın oğlu Kaan Kısaparmak üstlendi. Usta yorumcu Fatih Kısaparmak’ın sevenlerine anlamlı bir sürprizi daha var. Albümünde oğlu Kaan Kısaparmak ile düet yapan usta yorumcu, yine Kaan Kısaparmak'ın 4 bestesini seslendirdi. Kısaparmak’ın büyük oğlu Ozan ise albümdeki bas gitarları çaldı.

29 EKİM ŞARKILAR BİZİ SÖYLER'DE FATİH KISAPARMAK ŞARKILARI SÖYLENECEK!

Şarkılar Bizi Söyler 55. Bölüm Fragmanı yayınlandı. Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki bölümünde "Fatih Kısaparmak Şarkıları" söylenecek. Fatih Kısaparmak 10 yıl aradan sonra, yeni albümüyle ilk kez Kanal D ekranlarında olacak. Şarkılar Bizi Söyler 55. Bölüm konukları ise Fatih Kısaparmak, Şebnem Kısaparmak, Kaan Kısaparmak oluyor. Şarkılar Bizi Söyler yeni bölümüyle Cumartesi 20.00'da Kanal D'de!