Hemşehrimiz Atıcı Datça Kaymakamlığına Atandı

Elazığlı hemşehrimiz başarılı çalışmalara imza atan Kaymakam Murat Atıcı, Datça Kaymakamlığı görevine getirildi.

Hemşehrimiz Atıcı Datça Kaymakamlığına Atandı

Elazığlı hemşehrimiz adından başarılarla söz ettiren, sel bölgesindeki çalışmalarıyla göz dolduran Murat Atıcı, Datça Kaymakamlığı görevine getirildi.

Hemşehrimiz Kaymakam Atıcı, Elazığ depremi sonrasında Kemaliye’de,  Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’nde yaşanan sel felaketinde başarılı çalışmalara imza atmış ve daha sonrasında tecrübelerinden faydalanmak için Giresun’un Dereli İlçesi’ne Kaymakam olarak atanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile birlikte hemşehrimiz Atıcı, Datça Kaymakamlığı görevine getirildi.

MURAT ATICI KİMDİR?

1985 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ'da 2003 yılında tamamladı. 2003-2005 yıllarında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği okudu.2005 yılında bu bölümü bırakarak; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünü kazanıp, 2009 yılında bu bölümden mezun oldu. 2012 yılında SGK İstanbul İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı.

İçişleri Bakanlığının 2013 yılında yaptığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Elazığ Valiliğinde Valilik Stajını, Kırklareli İli Babaeski ve Pehlivanköy İlçeleri ile Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğünde mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını, Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde ve Ankara İli Haymana ilçelerinde refiklik stajını tamamladı.

Elazığ İli Palu, Karakoçan ve Sivrice İlçeleri, Malatya İli Yeşilyurt İlçesi ile Aydın İli Karacasu İlçesinde vekalet görevlerinde bulundu. Almanya'nın Hamburg Eyaletinde, Goethe Enstitüsü'nde 8 ay dil eğitimi olmak üzere 1 yıl boyunca Almanya kamu kurum ve kuruluşları ile ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Hamburg Başkonsolosluğu'nda incelemeler yaptı. İçişleri Bakanlığı 102. Dönem Kaymakamlık Kursunu “Üstün Başarılı” olarak tamamlayan Kaymakam, 2 Ocak 2016 yılında çıkan Kaymakam Kararnamesi ile Balıkesir'in Kepsut İlçesine atandı.

Erzincan Kemaliye Kaymakamı iken 26 Ağustos 2020 tarihinde bakanlık Onayı ile Dereli ilçesine atanan Kaymakam İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Bedriye Hanımla evli ve 1 çocuk babası olan Kaymakamımız, Almanca ve İngilizce bilmektedir.