Gürsel Erol'dan Sert Tepki!

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Yıldızbağları Cem Evi'ne yaptığı ziyaret esnasında bir açıklamada bulundu.

Gürsel Erol'dan Sert Tepki!

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi, Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı ve Alevi dedesi Cafer Yeşil’in park halindeki aracına 2 el ateş edilmişti. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yapılan saldırıyı kınadığını belirtti.

Milletvekili Erol, Cafer Yeşil’e geçmiş olsun ve destek ziyaretinde bulundu.

Gürsel Erol'dan Sert Tepki!

"BUNU NORMAL BİR ASAYİŞ OLARAK DEĞERLENDİRMEK DOĞRU DEĞİL"

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Yıldızbağları Cem Evi’ne giderek; saldırının normal bir asayiş olayı olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını belirtti.. Erol, “Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde çok üzüntü verici bir olayla karşılaştık. Yıldızbağları Cem Evi dedemiz ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi Cafer Yeşil’in aracına evinin önünde silahlı bir saldırı oldu tabi bunu normal bir asayiş olarak değerlendirmek doğru değil” dedi.

Gürsel Erol'dan Sert Tepki!

“ELAZIĞ VALİLİĞİ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KONUYLA DETAYLI ŞEKİLDE İLGİLENİYOR”

Erol, yapılan saldırının Elazığ Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün detaylı çalışmaları ile faillerini bulmaya yönelik çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Erol, “Elazığ Valiliğinin ve Emniyet Müdürlüğü’nün konuyla detaylı şekilde ilgilenmesi, failleri ortaya çıkarması ile ilgili çalışmaları da bizi bir anlamda da sevindirdi. Olay adli yargıya intikal etti adli yargı ve emniyet teşkilatları konunun her boyutunda inceleyerek yani bunun altında bir siyasi kasıt mı var herhangi bir dedenin buradaki görev anlayışıyla Cem Evi’ndeki yaklaşımıyla kaynaklanan bir sorundan kaynaklımı bir kasıtta dayalı bir eylem mi var bunları araştırıyor" şeklinde konuştu. 

Gürsel Erol'dan Sert Tepki!

"HERKES HADDİNİ BİLSİN”

CHP Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı ve Alevi dedesi Cafer Yeşil’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını söyleyerek konunun takipçisi olacaklarını söyledi. Erol, “Böyle bir saldırıyı asla kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz, herkes haddini bilsin. İnsanları korutarak, insanları baskı altına alarak bu insanlık dışı eylemlerle kimse kimseyi yıldıramaz ve korkutamaz. Bu olayın üstüne gideceğiz yani yapanların yanına kar kalmayacak. Bu olayı mutlaka çözeceğiz ve çözüme kavuşturacağız. Kimseyi töhmet altında bırakmayacağız gerçek failler kimse bunun için uğraş vereceğiz. Biz olayın takipçisiyiz bizim olduğumuz yerde haksızlığa ve adaletsizliğe asla müsaade etmeyiz” ifadelerini kullandı.