Görüşmeden Zarar Gelmez

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, geçtiğimiz gün sürpriz bir görüşmeye ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaklaşık 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeden Zarar Gelmez
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İki ismin görüşmesi siyaset sahnesinde birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Bazı kesimler tarafından Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bazı talepleri olduğu iddia edilirken özellikle İYİ Parti tarafının görüşmeden rahatsız olduğu belirtiliyor. Öte yandan sürpriz görüşmeden İYİ Parti Genel Merkezi'nin haberi olmadığı, parti yetkililerinin görüşmeyi medyadan öğrendiği öne sürüldü.

Erdoğan-Akşener görüşmesinin siyasetteki yankıları devam ederken görüşmenin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından duyurulmasının Cumhurbaşkanlığı’nın bu görüşmelere verdiği önemin göstergesi olduğu ifade edilerek, sürpriz görüşmenin talebinin Meral Akşener'den geldiği söylendi.

Tansu Çiller'in eşi Özer Çiller'in cenazesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la karşılaşan Meral Akşener'in görüşme talebini orada Cumhurbaşkanı'na ilettiğini ifade ediliyor.

Aslında normal ve siyasete nokta koyduğunu ifade eden eski bir genel başkan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmeye değişik çevrelerce farklı yorumlar katarak verilmesi siyasette yumuşamaya olan bir direnci de açık ediyor.

Ülkede bazı çevreler siyasilerin yakınlaşmasından, diyaloga girmesinden ciddi anlamda rahatsızlık duyuyorlar. Onlar bu ülkede hep gerilim, hep kaos ve hep kavga istiyorlar. Ve bugüne kadar da bunu kısmen de olsa başardılar.

Siyasette yumuşama rüzgarlarının estiği bu günlerde Erdoğan-Akşener görüşmesi, ülke adına önemlidir ve gereklidir.

Aynı diyaloğun CHP ve diğer siyasi partiler tarafından da yürütülmesi ve siyasi tartışmalara dur denmesi halinde ülke de halk da huzura erecektir.