Fuzuli Şagil 

Hak etmediği ve herhangi bir katkı sağlamadığı halde gereksiz olarak makamları işgal edenler hakkında kullanmış eskiler başlıktaki fuzuli şagil terimini.

Fuzuli Şagil 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ne güzel de anlatıyor bugünkü halimizi değil mi bu ifade. Hak etmediği halde makamları işgal eden isimlerden geçilmiyor ülkede ve şehirlerde.

Ve işin ilginç tarafı makamlara değer katan ve halkının emrinde olup eser ve değer üretenler ne yazık ki hep dışarda ve sistem dışı. Çünkü bu isimler; duruşu, dürüstlüğü ve çalışkanlıklarıyla sistemin çarkına çomak sokuyorlar. Çünkü bu isimler, birilerinin sürgit rant ve konfor alanını bozma potansiyeli gösteriyorlar.

Koçi Bey’in 4. Murat’a sunduğu ve devlet içindeki kokuşmuşluğun, çürümüşlüğün, rüşvet ve iltimasın devleti batıracağını dile getirdiği risaleden bugüne sayısız raporlarda bu konu dile getirildiği halde, devlette  umur görmüşlerin aynı hatada  ısrarları da  gösteriyor ki Recep Yazıcıoğlu gibi bir vali, Adnan Kahvecioğlu gibi bir bakan istemiyor bu yapı ve sistem.

İl müdürleri, müdür yardımcıları, şube müdürlerini geçtik şeflerin bile ulaşılmadığı, ulaşıldığında da küheylan kesilip halkı ezip döktükleri bir yönetim ve yönetici örnekleri, yeni Türkiye yüzyılının alamet-i farikaları olamaz, olmamalı. Ve fuzuli şagillerin işgallerine son verilmeli. Yoksa halk bunları arayanların görevlerine son verecek.