Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu yıllardır çözülemeyen ve Karadeniz'i Doğu'ya bağlayan Türkiye'nin en önemli noktalarından biri olan Pertek Köprüsü sorunu nedeniyle Pertek Feribot iskelesinde ortak basın açıklaması yaptılar. Erol, Pertek Köprüsü'nün CHP iktidarı tarafından öncelikli, proje olarak hayata geçirileceğini ve halkımızın yıllardan beri yaşadığı bu rezaletten kurtulacağını ifade etti.

Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

CHP'li vekiller yaptıkları açıklamada iktidar partisinin daha önce seçim vaadi olarak birçok kez Pertek Köprüsü'nü gündeme getirmelerine rağmen verilen sözlerin tutulmadığını dile getirdiler.

Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, CHP Elazığ İl Başkanı Çağlar Duran ve partililerin katıldığı bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Vatandaşların köprü taleplerini dinleyen CHP'li vekiller ve beraberindeki heyet daha sonra konuya ilişkin açıklamalarda bulundular.

EROL: “VAATLER YERİNE GELMEDİ”

Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol bölgenin lojistik ve turizm anlamında gelişmesine önemli katkı sağlayacak olan Pertek Köprüsü'nün yıllardır iktidar tarafından seçim malzemesi olarak kullanıldığını ve yalnızca seçim dönemlerinde vaatler verilerek seçim sonrası bu vaatlerin yerine getirilmediğini ifade etti. 

“PERTEK KÖPRÜSÜ CHP İKTİDARINA NASİP OLACAK”

Pertek Köprüsü'nün yapılmasının CHP iktidarında gerçekleşeceğini de dile getiren Gürsel Erol, 20 Eylül' de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'da  gerçekleştireceği grup toplantısında Elazığ'ın kalkınmada öncelikli pilot il olduğunu ve Pertek Köprüsü' nün yapılması müjdesini vereceğini ifade etti.

Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

“50 YILIN SORUNUN ÇÖZÜM ADRESİ CHP İKTİDARI” 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Pertek feribot iskelesinden düzenlenen basın açıklamasında şu görüşleri dile getirdi; “Bugün Elazığ Pertek İskelesi’ndeyiz. Keban Barajı'nın yapılmasından sonraki süreçte suyun tutulması ile birlikte özellikle feribotla Elazığ-Pertek arasındaki kara yolunun  suyun altında kalması buradaki ulaşımın feribotla yapılmasına neden oldu.  Buradaki ulaşım yaklaşık 50 yıldır feribotlar tarafından yapılmakta. Tabii şehirler geliştikçe bu bölgede insanların talebi arttıkça ihtiyaca cevap veremez hale geldi. Bugün burada Tunceli  Milletvekilimiz, Hozat Belediye başkanımız, Pertek Belediye Başkanımız, Parti yöneticisi, il başkanlarımız, Elazığ il başkanımız, arkadaşlarımızla birlikte Elazığ'dan Tunceli'ye giderken ve Elazığ'dan Pertek Tunceli üzeri Karadeniz'e giderken burada vatandaşlarımızın yaşadığı rezillikle ilgili, hem Türkiye kamuoyunu bilgilendirmek hem bu konuyla ilgili Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü, KGM Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığını göreve çağırmak, hem de bizim iktidarımızda köprünün bir an önce yapılması ile ilgili milletvekilimiz ile düşüncelerimizi paylaşmak için burada bulunduk.” 

Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

“SEÇİM SÜREÇLERİNDE SÖZ VERİLDİ SONRA UNUTULDU”

Keban Baraj gölünde suyun tutulmasının yaklaşık 50 yıllık bir süreç olduğuna dikkat çeken Erol; “Yani 50 yıldır köprünün yapılacağına yönelik siyasetçilerimizin hep açıklamaları vaatleri olduğu, özellikle 20 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Elazığ'da yapılan AK Parti'nin her mitinginde işte Sayın Cumhurbaşkanımız, ondan önceki Başbakan sıfatıyla ilk başta Elazığ ve Tunceli'ye verilen müjde,  her seçimde bu Pertek Köprüsü iktidar tarafından gündeme getirilir. Pertek köprüsünün yapılması ile ilgili vaatlerde sözlerde bulunur, ama ne yazık ki seçim bittikten sonra verilen diğer vaatler ve sözler gibi Pertek Köprüsü'nün yapılması sözü de unutulur.” dedi.

Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

“HALKIMIZ BU REZİLLİĞİ DAHA NE KADAR YAŞAYACAK”

Söz verildiği halde köprü yapılmamasından kaynaklı sorunlara da dikkat çeken Erol; “Vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz bu rezilliğin içinde yaşamaya devam ederler. Yani burada bir feribot iskelesinde bekleme süresi yaklaşık bir buçuk saat. Yani insanlar feribotla karşıdan karşıya geçmek için, bu ister Tunceli istikametinden Elazığ'a geçişi olsun, isterse Elazığ istikametinden Tunceli'ye geçiş olsun, yaklaşık bir buçuk saat gibi bir süre boyunca insanlar burada bekliyorlar. İnanılmaz bir çile, bu sıcakta insanlar bekliyorlar. Bunun bir an önce yapılması ile ilgili talebimizin paylaşılması için buradayız.”

EROL: “GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU, 20 EYLÜL’DE KÖPRÜ MÜJDESİNİ VERECEK”
20 Eylül'de Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısının Elazığ’da gerçekleştirileceğini dile getiren Erol; “Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ'a gelecek. Elazığ'daki Grup toplantımızda  Elazığ'ın kalkınmada öncelikli pilot il ilan edilerek, Elazığ'daki ve  Tunceli'deki birbirini tamamlayan projeler anlatılacak. Bu projeler arasındaki en önemsediğimiz proje Pertek Köprüsü'nün yapılması. Hem bir mağduriyeti gündeme getirmek için buradayız, hem de Pertek köprüsünün yapımıyla ilgili  Genel Başkanımız 20 Eylül'de müjdesini verecek. Bunu paylaşmak için buradayız"dedi.

Erol: '50 Yıllık Çileyi CHP Çözecek'

PERTEK KÖPRÜSÜ'NÜN BUGÜNE KADAR YAPILMAMIŞ OLMASI  BÖLGENİN GELİŞİMİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR

Türkiye  coğrafyasında, geçiş garantisi verilen köprülerden, araçlar geçmeden kamu bütçesinden onlara geçmedikleri halde araçların parası karşılanırken,  burada inanılmaz bir yoğunluk olduğu halde kamu bütçesinden bu köprünün bugüne kadar yapılamamasının bölgenin gelişmesine olumsuz etkilediğini dile getiren CHP Elazığ Milletvekili, Erol, “Olmaması gerçekten üzüntü verici. Bu köprü Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde kalkınmada öncelikli pilot il  ilan edilen iller arasında olan Elazığ ile   Tunceli arasındaki bütünlük sağlayacak projelerden biri.   Cumhuriyet Halk Partisi olarak öncelikli projemiz olacak ve bu Pertek Köprüsü de yapılarak ilin ekonomik kalkınması sağlanacak" dedi. 

“KÖPRÜ, HEM ELAZIĞ HEM DE TUNCELİ İÇİN ELZEM BİR PROJEDİR”

Pertek Köprüsü’nün hem Elazığ hem Tunceli hem de bölge için ortak ve aciliyet arz zeden elzem bir proje olduğuna dikkate çeken Erol, “Bölgenin  gelişebilmesi için lojistik hizmetlerin getirilebilmesi için, hizmet sektörünün artması için, Turizm sektörünün farklılaşması ve artması için hem Tunceli hem Elazığ için büyük bir projedir. Bu proje ile biz Tunceli milletvekilimiz Polat Şaroğlu ile  birlikte takipçisi olacağız. Önümüzdeki ay mecliste bütçe görüşmeleri başlayacak, biz bu projenin gerçekleşmesi ile ilgili genel başkanımız kamuoyunda bunu açıklayacak. Yatırım programına alınmasına yönelik, bütçe görüşmesinde gündeme getireceğiz .Pertek Köprüsü’nün takipçisi olacağımız konusunda kamuoyunu bilgilendireceğiz" dedi.