EPDK Köpürmüş

Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk'ün EPDK tarafından yayımlanan kurul kararına tepkisi bu kurumu fena rahatsız etmiş olmalı ki anında refleks gösterdi.

EPDK Köpürmüş

EPDK’nın  açıklamasının bir bölümü şöyle: “Öncelikle ifade etmek gerekir ki EPDK’nın bütün düzenlemeleri her türlü eleştiriye açıktır. Zira kurumumuz bütün düzenlemelerinin hazırlık aşamasında öncelikle ilgili tüm paydaşların görüşlerini almaktadır. Bu işbirliği süreci ilgili düzenlemeler hayata geçtiğinde de devam etmekte, karşılaşılan yeni durumlara yönelik yeni düzenlemeler de ivedilikle hayata geçirilmektedir. Kurumumuzun bu yaklaşımı bugün olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Ancak Türkiye enerji sektörünün göz bebeği konumunda olan, sahip olduğu 750 personelle ülkemiz ve sektörümüz için gayretli çalışmalarını sürdüren ve bu alanda yerli ve yabancı otoriteler tarafından da takdir gören kurumumuza yönelik ağır hakaretlere karşı sessiz kalınması da beklenmemelidir. Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında kurumumuza yönelik 'gangster, şehir eşkıyası' şeklindeki hakaretleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Bundan sonra da eleştiri sınırlarını aşan, kurumumuza yönelik hakaret içeren paylaşım ve değerlendirmelerde bulunanlar hakkında hukuki yola başvurulacaktır.”

Demek ki Öztürk’ün sözleri gerçekten huzursuzluk yaratmış. Demek ki ciddi anlamda rahatsız olmuş EPDK’daki bazı yöneticiler.  OSB Başkanı Öztürk, ülkenin zor zamanın da enerji üretimini destekleyin diyor, EPDK üretmeyin diyor. Varın şimdi siz karar verin kim haklı kim haksız. 

Bu konuda son söz daha söylenmedi. Son söz Erdoğan’ın olacak ve umarız ki kazanan sanayicimiz olacak.