Emekliler Açıklama Kurbanı

Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklinin beklediği zam konusunda açıklamalarda bulundu.

Emekliler Açıklama Kurbanı

Yılmaz, enflasyon farkının yansımasının memur emeklilerinin maaşlarında göreceğini, diğer emeklilerle ilgili dengeleyici bir çalışmayı dikkate alabileceklerini vurguladı. Yılmaz, bu konuda çalışmaları yılsonuna kadar sonuçlandırmayı öngördüklerini aktardı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, emekli maaşlarıyla ilgili olarak yılbaşını işaret ederken aynı konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekim ayını işaret eden açıklamalarını yan yana koyduğumuzda sanki kendilerinin hayalleri ve umutları üzerinden siyaset yapılıyor gibi bir kanıya varıyor her bir emekli. 
Emekli maaşlarına yapılacak zammın bütçeye önemli bir yük getireceğini açıklayan Maliye ve Hazine Bakanı Mehmet Şimşek de yılbaşını işaret etmişti.
Bu açıklamaları okuyunca devletin bir numarası ile ekonominin kurmayları arasında tarih konusunda bir uzlaşı sağlanmadığı ortaya çıkıyor.  Ve bu gidişle  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekim ayı sözü yerine ikinci ve üçüncü isimlerin verdiği yılbaşı söylemi doğru çıkacak gibi.