Gençler İçin Festival

Şehirlerin tanıtılmasında ürettikleri ürünler yanında gastronomi alanındaki değerleri de çok önemli.

Gençler İçin Festival

Hatta son yıllarda şehirler, tarihi turistik bölgelerinin ardından yemekleriyle öne çıkıyor ve oldukça rağbet ve ilgi görüyor.

İlimizde yıllar önce başlatılan, pandemi döneminde ara verilen ve bu yıl beşincisinin yapılma hazırlıklarına başlanılan Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali, ilimizin tanıtımı yanında esnaflarımız adına da önemli bir ticari faaliyet.

29 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festivalde Koray Avcı, Sakiler gibi önemli sanatçı ve gruplar sahne alacak.

Festivalin yapıldığı tarihler aynı zamanda Üniversitenin de açıldığı tarihler. Binlerce öğrencinin Fırat Üniversitesi’nde eğitim öğretim yapmak amacıyla ilimize geldiklerinde ilk karşılaşacağı etkinlik bu festival olacak.

Gençlerin üniversite tercihlerinde bu tür festival ve konserlerin etkili olduğunu bizzat öğrenciler ifade ediyor. Gençlerin ilgi alanı ve onları çeken sosyal hayat, belki bizlere sıkıntılı gelebilir ama genç olmanın, ruhun genç olmasının beklentileri farklı.

İlimiz özellikle son yıllarda açılan klas alışveriş merkezleri ve bunların içinde bulunan ulusal ve uluslararası marka mağaza ve kafeleriyle önemli bir noktaya ulaştı.

Bu avantajla birlikte gençlerin talep ettiği ve beklediği sanatsal, kültürel faaliyetlerin de yapılmasıyla ilimiz daha önemli bir noktaya ulaşacaktır. Festivali düzenleyen Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan ve ekibine teşekkür ediyoruz.