Elazığ Valiliğinden Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine Yönelik Açıklama

Elazığ Valiliğinden sosyal medyada yer alan Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine yönelik çıkan haberlere açıklama yapıldı.

Elazığ Valiliğinden Hayme Ana  Kadın Girişim Kooperatifine Yönelik Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Açıklamada; "Son dönemde çeşitli sosyal medya ve haber sitelerinde yer alan, Elazığ Belediyesi himayesinde faaliyet yürüten Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine operasyon yapıldığına yönelik gerçeği yansıtmayan haberlerle ilgili olarak aşağıda yer alan açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğümüzce, Kamu Kurum ve Kuruluşları zararına dolandırıcılık, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçları işlendiğine dair yürütülen soruşturma kapsamında,

MASAK raporu başta olmak üzere elde edilen delillere istinaden (ilgili Sulh Ceza Hakimliğinin kararı ve Cumhuriyet Savcısının talimatları ilel üçü kafe, birisi tekstil, birisi ise teknoloji alanında faaliyet yürütmek üzere kurulmuş beş şirkete yönelik 27.02.2024 günü operasyon gerçekleştirilmiştir.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli şahıs 01.03.2024 günü adli mercilere sevk edilmiş olup, 6 şüpheli tutuklanmış, bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır.

Haberlerde konu edilen: Elazığ Belediyesine, Belediye Hayme Ana Kadın Girişim Kooperatifine operasyon yapıldığına ve Belediye Başkan Yardımcısının ifadeye çağrıldığına yönelik bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.