Elazığ Valiliği Türkiye'de Gündem Olan Görüntülerin Ardından Açıklama Yaptı

Elazığ Valiliği bugün Türkiye'de gündem olan Elazığ'daki yıkımı bir türlü yapılmayan ağır hasarlı binaların ve bu binalarda herhangi bir önlem alınmadığını gösteren görüntülerin ardından açıklamada bulundu.

Elazığ Valiliği Türkiye'de Gündem Olan Görüntülerin Ardından Açıklama Yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yapılan açıklamada: "06 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonucu ilimizde hasar tespit çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Kesin hasar tespitlerinin 29 Mayıs 2023 tarihinde kesinleşmesi üzerine ağır hasarlı yapıların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları başlatılmış ve süreç hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Gelinen durum itibarıyla yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları; Şehrin ana ulaşım hatları, Okul, Hastane, Kamu binalarının bulunduğu, yaya ve taşıt trafiğinin fazla olduğu bölgelere öncelik verilerek yürütülmektedir. Bugüne kadar il genelinde 4.860 ağır hasarlı yapının yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları tamamlanmıştır.

Bu kapsamda; Ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları daha Önceden programlandığı gibi hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir." ifadelerine yer verildi.