Elazığ Paletli Yüzme'de Milli Takımın Alt Yapısı Olacak

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan Paletli Yüzme Gençler, Yıldızlar ve Küçükler (Kız-Erkek) Türkiye Şampiyonası Trabzon'da yapıldı.

Elazığ Paletli Yüzme'de Milli Takımın Alt Yapısı Olacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Okul Sporları Paletli Yüzme Türkiye Finali’nde sporcularımızdan gururlandıran tablolar geldi.

Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda şehrimizi Trabzon’ da temsil etmek üzere yarışmaya katılan sporcularımızdan, Elenaz Taneli 50-100-200 Metre Çift Palet Türkiye Şampiyonu, Zümra Avcı 50-100 Metre Suüstü Türkiye Şampiyonu ve 50 Metre Çift Palet Türkiye 2.si ,Zübeyr Uras Türk 400 Metre Suüstü Türkiye 2.si ve 200 Metre Suüstü Türkiye 3.sü, Muhammed Mirhan Bilen 200 Metre Suüstü Türkiye 2.si ve 100 Metre Suüstü Türkiye 4.sü,Muhammed Batu Kaya 50 Metre Suüstü Türkiye 3.sü,Muzaffer Kaya 200 Metre Suüstü Türkiye 3.sü,Ceren Adıyaman 200 Metre Suüstü Türkiye 4.sü,Melek Liya Örnek 200 Metre Çift Palet Türkiye 4.sü,Muhammed Taha Küçük 400 Metre Suüstü Türkiye 4.sü oldu.

İlimizin başarılı yüzücüleri başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak özellikle Su Sporlarına büyük destekler veriyoruz. Paletli Yüzme’de de üç yıldan fazla süredir aralıksız çalışıyoruz. Kulüplerimize, antrenörlerimize ve sporcularımıza milli takıma sporcu yetiştirme çalışmalarında yanlarında olma gayreti gösteriyoruz. bundan sonraki süreçtede hem sporcularımıza hem antrenörlerimize aynı desteği vereceğiz. Elazığ ilerleyen yıllarda milli takımın pilot illerden biri olacağının sözünü veriyor sporcularımızı, ailelerini ve her koşulda onları destekleyen antrenörlerimiz Mehmet Münir Tan ve Meltem Karaca’yı tebrik ederim” dedi.

Elazığ Paletli Yüzme'de Milli Takımın Alt Yapısı Olacak