Elazığ Mimarlar Odası'nın Yönetim Kurulu Belli Oldu!

Mimarlar Odası Elazığ Şubesi 27-28 Ocak 2024 tarihinde 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Elazığ Mimarlar Odası'nın Yönetim Kurulu Belli Oldu!

Genel kurul sonrası yapılan seçim neticesinde Şubenin 9. Dönem Yönetim Kurulu belirlenmiş olup yapılan toplantı sonucunda Yönetim Kurulunun görev dağılımı şöyle belirlenmiştir;

Başkan: Zülfü Murat CANBAY

Başkan Yardımcısı: Gülçin SÜT

Sekreter Üye: Muhammed Fatih ÇETİNTAŞ

Sayman Üye: Feyzi SELMANOĞLU

Yönetim Kurulu Üyesi: Kürşat DOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi: Burak ACIL

Yönetim Kurulu Üyesi: Miray TOPTAŞ

Mimarlar Odası Elazığ Şubesi tarafından konuyla alakalı yapılan yazılı açıklamada:

“Bu yeni dönemde hedefimiz mimarlık bilinci ile şehrimizin her alandaki sorunlarına çözüm üretmek, çözüme katkıda bulunmak, hatta çözümün kendisi olmaya çalışmaktır. Hiç şüphesiz kentlerin gelişmişliklerinin en önemli göstergelerinden biri mimari uygulamalardır. Modern bir şehir olarak Elazığ, bu noktada bölgenin standartlarını değiştirebilecek beşeri güce sahiptir. Bizler, bu gücümüzü “Elazığ’a hizmet merkezli” birliktelik ruhuyla harekete geçirmeye; kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sivil toplum örgütleriyle ortak projeler ve faaliyetler yapmaya harcayacağız.

Kentsel dönüşüm süreci ile kentimizin daha sağlam ve daha estetik bir mimari kimlik kazanacağı inancındayız. Mimarlık; yapı ruhsatına ek proje çizmek değil, şehrin kimlik bilgisini ve kent dokusunu oluşturacak eser yaratmaktır. Mimarlık örgütlenmesi ve meslek odası kültürünün hak ettiği noktaya ulaşması için her alanda ve her ortamda emek vereceğiz.” İfadelerine yer verildi.