Elazığ'ın O İlçelerine Müjde 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş,  2024 yılında birçok ilçede hastane yapımına başlanacağı müjdesini ilk olarak Hakimiyet'e açıkladı. 

Elazığ'ın O İlçelerine Müjde 

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş , 2024 yılı sonuna kadar 5 ilçemizde devlet hastanesi yapımına başlanacağını söyledi. 
Vekil Keleş, gazetemize  yaptığı  özel açıklamada “İlçeler genelinde sağlık problemimiz vardı. Bunlardan biri yaklaşık 3-4 yıldır devam eden Palu- Kovancılar Hastanesi’ydi. Haziran ayında yapılan ihalesi yaklaşık maliyetin üzerinde bir rakam olduğu için iptal olmuştu. Özellikle ekonomik bir sıkıntının olduğu dönemde yeniden hızlı bir güncelleme yaparak çok kısa süre içerisinde ihale süreci tamamlandı. Yine Keban ilçemizde 25 yataklı hastane ve 10 dairelik lojman ihalesi bu ihaleden bir gün sonra gerçekleşti. Kısa süre içerisinde bu iki hastanemizin sözleşmeleri yapılarak yapımına başlanacak” dedi 

Elazığ'ın O İlçelerine Müjde 

SIRADA SİVRİCE VE AĞIN VAR  

 Sivrice ve Ağın devlet  hastaneleri için çok uğraştıklarını ifade eden Keleş “ Özellikle Sivrice ilçemizde yer problemi vardı. 4 beş defa yer tespiti yaptıktan sonra bakanlıktan geri döndü. En son olarak belediye başkanıyla da  görüşerek meclisten de kararı çıkararak yerinin tespitini yaptık. Proje etüt çalışmaları devam ediyor. Çok kısa süre içerisinde ihalesine çıkacağız. Bununda müjdesini verelim. Bakan Bey’e ben konuyu arz ettiğimde o da gerekli genel müdürleri alarak gerekli tedbirlerin alınması için direktifleri oldu” diye konuştu. 

Elazığ'ın O İlçelerine Müjde 

Fotoğraf: Alacakaya, Kaynak: Elazığ Belediyesi

 

ALACAKAYA DEVLET HASTANESİ 2024’TE TAMAM

Alacakaya’da 10 yataklı entegre hastane çalışması yaptıklarını kaydeden  Prof. Dr. Keleş: “Geçen Bakan Bey’i ziyaret ettiğimde de özellikle bu konuyu ele aldık. Alacakaya  şehir merkezine uzak bir ilçemiz ve onun dışında orada şuan fabrikalarımız var. Orada iş kazası olduğu zaman şehre yetiştirmede sıkıntımız vardı. Bu konuları da Bakan Bey’e arz ettik. Bakanımız bu konunun 2024 yatırım programında olduğunu ifade etti. Ben de 2023 yatırım  programına alınması için biraz ısrarcı oldum. En azından proje ve etüt işlerine hızlı bir şekilde başladık. İnşallah 2024 yılında Alacakaya hastanesini kazandırmış olacağız” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Özel Haber: Elazighakimiyethaber.com. Yazan: Tamer Ören