Elazığ'daki kira fiyatlarını düşürecek haber

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar Malatya'da deprem konutları parça parça teslim edilme noktasına geldi. Uzmanlar hem Malatyalı depremzedelerin dönüşü hem de Elazığ'da yeni konutların tamamlanması ile kira fiyatlarının düşeceğini belirtiyor.

Elazığ'daki kira fiyatlarını düşürecek haber
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Maraş depremlerinde en çok etkilenen iller arasında 4’ncü sırada yer alan Malatya’da deprem konutlarının yapımı devam ediyor. Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci dün kişisel sosyal medyadan yaptığı paylaşımda teslime hazır hale gelen konut sayısını paylaştı. Tüfenkci, yılsonuna kadar Malatya’da 4 bin 400 deprem konutunun teslim edileceğini söyledi.

"4 BİN 400 KONUT TESLİM EDİLECEK"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin dün Kayseri’den yaptığı açıklamasında Ekim ayından itibaren deprem konutlarının tesliminin yapılacağını söylemesi üzerine Ak Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “İnşallah bu yıl bitmeden Malatya’da da 4 bin 400 konutun anahtarını teslim edeceğiz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Malatya’mızda imar ve ihya süreci hızlı bir şekilde sürecek inşallah.” Açıklamasında bulundu.

ELAZIĞ'DA FİYATLAR NASIL ETKİLENİR?

Öte yandan Elazığ'da da yıl sonuna kadar bin 500 civarı konutun tesliminin yapılması bekleniyor. Uzmanlar ise hem Malatya'da evleri tamamlanan depremzedelerin dönüşünün hızlanması hem de Elazığ'da yeni konutların tamamlanması ile orta vadede kira fiyatlarının düşeceğini belirtiyor.