Elazığ'da Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi!

Elazığ'da 3 kişi define bulduk yalanı ile bir kişiyi 210 bin lira dolandırdı.

Elazığ'da Dolandırıcılığın Böylesi Görülmedi!

Olay Elazığ’da meydana geldi. İddiaya göre, V.N.,S.G isimli bir kişi ile tanıştı. Bunun üzerine S.G isimli kişi  Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde gömülü küp olduğunu ve ortak olabileceğini söyledi. Bunun üzerine V.N,Ş.G ve 2 kişi özel araç ile Karakoçan ilçesine gitti. Ş.G ve 2 arkadaşı  daha önce gömdüğü sahte altın dolu küpü toprakta ilk defa bulmuş gibi çıkartarak V.N’ye gösterdiler. 
Daha sonra Ş. G.ve iki arkadaşı küpün içerisinde bulunan altını pazarlamak için adam ayarlayacağını bu nedenle 5 bin euro para gerektiğini ifade etti. V.N ise bunun üzerine 5 bin Euro verdi. Ayrıca çıkarılan sahte altın dolu küpü güven kazanmak  amacıyla V.N’ye teslim ettiler. 

Küpün içerisinde bulunan malzemeyi pazarlamak ve adam bulmak bahanesi ile V.N’den daha sonra tekrar 65 bin lira para alan dolandırıcılar, kendisinden haber beklemesini söyleyerek gittiler. Bir hafta sonra Ş.G’ye ulaşmak isteyen V.N telefon numarasının kapalı olduğunu öğrenince dolandırıldığını anladı.  

Bunun üzerine V.N’nin şikayeti üzerine Karakoçan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından  olay hakkında soruşturma başlatıldı.