Elazığ'da Arsa Fiyatları Uçtu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 ilde başlatılan proje kapsamında Elazığ'da da 3 arsayı açık artıma usulü ile satışa çıkarmıştı. Açık artırmada arsalar belirlenen fiyatların oldukça üzerinde satıldı. Çaydaçıra'daki 1 Dönümlük Arsa 9 milyon 257 bine satıldı.

Elazığ'da Arsa Fiyatları Uçtu!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Elazığ’ın da içerisinde olduğu 40 ilde 499 muhtelif arsayı satışa çıkardı.

Satışı gerçekleştirilen arsalar arasında Elazığ’ın Zafran, Harput ve Sarılı bölgelerindeki 3 arsada yer aldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, tarafından Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilen müzayede de Elazığ’dan satışa çıkarılan arsalar belirlenen fiyatın oldukça üzerinde satıldı.

Özellikle arsalar muhammen bedelin yaklaşık 2 katı üzerinden fiyata alıcı buldu.

SATIŞA ÇIKARILAN ARSALAR

Elazığ Zafran Mahallesi’nde gözüken ama Çaydaçıra Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 5167 ada, 1 parsel numaralı 4 bin 537 metrekare konut alanı için 22 milyon 690 bin TL muhammen bedel istenmişti. Arsanın satışı 42 milyon TL’ye yapıldı. Bu fiyat ile birlikte Çaydaçıra’daki 1 dönümlük arsa 9 milyon 257 bine satıldı.

Elazığ merkez Sarılı’da bulunan 105 ada 68 parsel numaralı 35 bin 64 metrekarelik tarla için 2 milyon 104 bin TL muhammen bedel istenmişti. Tarlanın satışı 2 milyon 104 bin TL’ye yapıldı.

Elazığ'da Arsa Fiyatları Uçtu!
Elazığ'da Arsa Fiyatları Uçtu!
Elazığ'da Arsa Fiyatları Uçtu!