Elazığ'da Açık Hava Etkinlikleri 15 Gün Süreyle Yasaklandı

Elazığ'da açık havada yapılması planlanan bazı etkinlikler Valilik kararıyla yarından itibaren 15 gün süreyle yasaklandı.

Elazığ'da Açık Hava Etkinlikleri 15 Gün Süreyle Yasaklandı

Elazığ Valiliği açık havada yapılması planlanan bazı etkinliklerin yarından itibaren 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu. Yapılan duyuruya göre açık hava toplantısı, yürüyüş, miting, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni gibi etkinliklerin yapılması 5 Aralık’a kadar yasaklandı.

Elazığ Valili tarafından yapılan açıklamada; “İlimiz sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının tasarrufa müteallik emniyeti kamu esenliğinin sağlanması, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilebilmesi, milli güvenlik kamu düzeni, kamu güvenliği, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi müessif olayların yaşanmaması amacıyla; Mülki Amirliklerce düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere, miting, açık yer toplantıları ile her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni, pankart/afiş asma, bildiri dağıtma vb. etkinliklerin ilimiz genelinde açık alanlarda tüm coğrafi alanı kapsayacak şekilde (il merkezi, ilçeler ve jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A ve 11/C maddeleri ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri doğrultusunda 21.11.2022 günü saat 00.01’den 05.12.2022 günü saat 23.59’a kadar on beş (15) gün süre ile yasaklanmıştır” denildi.