Elazığ Barosu 'Kadınlara Yönelik Bu Vahşeti Şiddetle Kınıyoruz'

Elazığ'da özel bir hastanede görevli fizyoterapi teknikeri kadın, hastane arkasında bir ay önce evlendiği kocasının silahından çıkan kurşunla öldürülmüştü. Elazığ barosu yaptığı açıklamada olayın takipçisi olacaklarını açıkladı.

Elazığ Barosu 'Kadınlara Yönelik Bu Vahşeti Şiddetle Kınıyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elâzığ’da bugün sabah saatlerinde özel bir hastanede fizyoterapist teknikeri olarak görev yapan Burcu C. (32), geçen ay resmi nikah yaptıkları eşi uzman çavuş M.C. tarafından silahla öldürüldü. Olayla ilgili açıklama yapan Elazığ Barosu, “kadınlara yönelik bu vahşeti şiddetle kınıyor ve genç yaşında kadın cinayetine kurban giden Burcu C. için  Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” Elazığ Barosu tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Elazığ barosu Bugün ilimizde yaşanan üzücü olayla sarsıldık. Elazığ Barosu olarak, son zamanlarda artan kadına yönelik şiddet olaylarını derin bir üzüntüyle izliyoruz. Bu tür şiddet eylemleri insanlık dışıdır ve kesinlikle kabul edilemez. Bugün, bir kez daha toplumun bir parçası olarak sesimizi yükseltiyor, kadına yönelik şiddetin her türlüsünü şiddetle kınıyoruz. Bu vahşi eylemler sadece bireysel bir kadının hayatını sona erdirmekle kalmaz, aynı zamanda toplumun temel değerlerine ve insanlık onuruna da zarar verir. Kadına yönelik şiddetin köklerini araştırmalı, eğitimden yasal düzenlemelere kadar her düzeyde etkili çözümler üretmeli ve uygulamalıyız. Toplumun her kesiminden ve her düşünceden insanları, kadın cinayetlerine karşı sessiz kalmamaya, şiddeti kınamaya ve önlemek için birlikte çalışmaya çağırıyoruz. Bizler, adaletin sağlanması ve kadınların güvenliği için kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddetin son bulması için hep birlikte çalışmalı, toplum olarak daha güvenli ve daha adil bir gelecek için birlikte hareket etmeliyiz. Bu trajik olayların bir daha yaşanmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimiz. Kadın haklarının onuruna ve saygınlığına yönelik bu korkunç saldırının failinin gereken cezayı alması için Elazığ Barosu olarak konunun takipçisi olacağız. Başta kadın cinayetleri olmak üzere her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu ve caydırıcı cezalar olması konusunda gerekli girişimlerde bulunacağımızı bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Elazığ Barosu olarak kadınlara yönelik bu vahşeti şiddetle kınıyor ve genç yaşında kadın cinayetine kurban giden Burcu C. İçin  Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.