Yemeklerde Mutlaka Kullanmalısınız! Kanser Riskini Ortadan Kaldırıyor

Kanser vakalarının artması nedeniyle vatandaşlar doğal yollardan kanserden korunma yollarını araştırıyor. Bamya tohumunun mucize faydası ise hayretler içinde bırakıyor… İşte detaylar.. 

Yemeklerde Mutlaka Kullanmalısınız! Kanser Riskini Ortadan Kaldırıyor

Bamya, Türk toplumunda oldukça fazla tüketilir. Özellikle, Türkiye’nin Ege Bölgesinde ev hanımları bamya yemeğini oldukça lezzetli yapıyor. Yöreye has yapılan yemeklerde kadınlar sadece bamyayı değil, bamya tohumunu da tüketiyor. Bamya tohumu insan sağlığı için faydalarını öğrenince çok şaşıracaksınız. Peki bamya tohumu nasıl tüketilir?

Ekran başındakileri ilgilendiriyor... Yemeklerde mutlaka kullanmalısınız! Kanser riskini ortadan kaldırıyor

KANSER RİSKİNİ MİNİMUM SEVİYEYE İNDİRİYOR

cumhuriyet.com.tr’de yer alan bilgilere göre; bamya tohumu ciddi oranda antioksidan barındırır. Tohumların bünyesinde barındırdığı antioksidanlar kanser riskini ciddi oranda azaltır. Peki bamya tohumun faydaları nelerdir? Nasıl faydalar sağlar? Kanser için bamya tohumunun faydaları nelerdir?

Cerrahi.com.tr sitesinde yer alan bilgilere göre; ise bamya tohumun faydaları şu şekilde sıralanabilir; Besin içeriği yönünden son derece zengin olan bu tohumun birçok faydası vardır. Magnezyum, folat, A, C, K ve B6 vitaminleri barındırır. Ciddi hastalık riskini azaltabilecek, iltihaplanmaları önleyebilecek ve genel sağlığa katkıda bulunabilecek antioksidanlar içerir. En önemlisi de kalp ve beyin sağlığına katkıda bulunabilecek polifenoller bulundurmasıdır.

Ekran başındakileri ilgilendiriyor... Yemeklerde mutlaka kullanmalısınız! Kanser riskini ortadan kaldırıyor

BAMYA TOHUMLARI NASIL TÜKETİLMELİDİR? 

Bamya tohumları, bamyanın kurutulmuş tohumlarıdır ve çeşitli yemeklerde tatlandırıcı bir öğe olarak kullanılabilmektedir. İşte bamya tohumlarını tüketebileceğiniz bazı fikirler:

Bamya Çorbası: Bamya tohumları, bamya çorbasının lezzetini artıran harika bir katkıdır. Tohumları çorba karışımına doğrudan ekleyerek veya önceden haşlayarak çorbanıza lezzet katabilirsiniz.

Bamya Yemeği: Bamya tohumları, bamya yemeği hazırlarken de kullanılabilir. Tohumları önceden suda haşlayın ve sonra bamya yemeğinizin içine ekleyin.

Salatalar: Kurutulmuş bamya tohumları, salatalara ekstra bir lezzet katan harika bir malzeme olabilir. Tohumları haşlayın ve ardından salatanıza serpin.

Garnitür: Bamya tohumları, pilav, tahıl veya sebzelerle birlikte garnitür olarak da kullanılabilir. Onları kızartarak veya haşlayarak farklı yemeklere tat katın.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr Derleyen: Elazığ Hakimiyet