Çocuklarımızı Heder Etmeyelim

Çocuklar ve gençlerimizi bir yarış atı misali yıllarca sınava hazırlama gibi bir tavrın yanında son yıllarda herhangi bir spor ve sanatsal etkinlikle başarılı olanların derslerinde de başarılı oldukları pedagojik olarak da ispatlanınca bu tür spor ve kurslara ilginin oldukça artığını rahatlıkla gözlemliyoruz.

Çocuklarımızı Heder Etmeyelim

Yaz tatili bitti ve ders zili çaldı. Çocuklarımız ve öğrencilerimiz okulla birlikte bazı sosyal, sportif ve sanatsal etkinliklere de yönelmeye başladı.  Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi yerleşkesi içinde bulunan EBEGEM, ADEM, Musiki ve enstrüman kursları, satranç kursları yanında çok sayıda beceri ve hobi kursları önemli hizmetler veriyor.

Elazığ Belediyesi ile birlikte Elazığ Gençlik Merkezi’nde de çok sayıda ücretsiz gelişim kursları başladı.

Gençlik Merkezi’nde tamamıyla ücretsiz olacak olan kurslar şunlar: 15- 29 yaş aralığı İngilizce, 10-29 yaş aralığı İşaret dili, Bağlama, 7-29 yaş aralığı Gitar, 14-29 yaş aralığı Ney, 14-29 yaş aralığı Keman, 9-29 yaş aralığı Bendir, 7-14 yaş aralığı Fen Bilgisi, 8-29 yaş aralığı Halk Oyunları, 12-15 yaş aralığı Resim, 18-29 yaş aralığı Ses Eğitimi, 7-14 yaş aralığı Akıl ve Zeka oyunları, Ahşap Hediyelik Eşya Yapımı, 12-18 yaş aralığı Bilgisayar Programlama Teknikleri ve 7-29 yaş aralığı Piyano.

Açılan kurslarla birlikte çocuklarımız ve gençlerimiz hem  becerilerini  artıracak hem de herhangi bir alanda var olan yeteneklerini açığa çıkartarak buradan daha üst seviyelere çıkacak.

Veliler bilsin ki bu kurslar zaman kaybı ve gereksiz değil, tam tersi akademik başarılarının daha da artması için bir motivasyon ve rahatlama alanı. 

Çocuklarımızı bilgisayar ve telefon  başında heder olmamalarının en etkili yolu da bu kurslardan geçiyor diyelim ve anne babaların bu kurslara daha ilgili olmaya davet edelim.