Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, 'Elazığ'da Değişim İçin Sosyal Belediyecilik' başlığı altında seçilmesi halinde hayata geçireceği proje ve hizmetleri kamuoyunda karşılık bulurken, her kesimle kurduğu samimi diyalog ve mütevaziliğiyle takdir görüyor. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ'da 2024 seçimleri için gerek kamuoyu gerekse vatandaşların en çok eleştirdiği konulardan biri de seçime girecek partilerin somut projelerle seçmen karşısına çıkmamasıydı. 
Bu durumu çok iyi bilen CHP, 2024 seçimleri için en erken davranan parti oldu. CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, 'Elazığ'da Değişim İçin Sosyal Belediyecilik' başlığı altında seçilmesi halinde hayata geçireceği proje ve hizmetleri kamuoyuna duyurarak önemli bir adım atmıştı. 

TÜM KESİMLERİ İÇEREN PROJELER 

CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran tarafından Elazığ’da Değişim İçin Sosyal Belediyecilik” çatısı altında oluşturulan projeler; “İşimiz Gücümüz Elazığ” sloganıyla emekliden dar gelirliye, öğrencilerden ev hanımlarına, konut projelerinden yeni yerleşim alanlarındaki sosyal donatılara kadar toplumun tüm kesimlerini içeren kapsamlı ve etkili proje ve hizmetleri içeriyor. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

EROL’DAN TAM DESTEK 

Elazığ’ı 6 yılda çok iyi okuyan ve gözlemleyen bir siyasetçi olarak Coşkun Çağlar Duran’ın il başkanlığı döneminde ve bu seçim döneminde hızla sahaya inilmesiyle toplumun tüm katman ve dinamiklerinin dinlenmesiyle buna göre notlar alınıp raporlar çıkarılması, hazırlanan projelerde de kendisini gösteriyor.  Milletvekili Erol’un siyasi tecrübesi ile de güçlendirilip harmanlandığı rahatlıkla anlaşılan projeler şimdiden Elazığ’da heyecan yaratmış durumda. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

MÜTEVAZİ BAŞKAN  

Kamuoyunda dürüstlüğü, çalışkanlığı ve samimiyeti ile bilinen CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Çağlar Duran’ın açıkladığı projelerin insanları kucaklayan ve sorunlarını çözmeye yönelik karakteriyle örtüşmesi, projelere daha da somutluk kazandırarak hayata geçirilmelerine dair umudu da artırıyor. Mütevaziliği ile her kesimden takdir gören Duran, seçim ziyaretlerinde hem samimiyeti hem de donanımı ile dikkat çekiyor. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

SEÇİM ZİYARETLERİ YOĞUN TEMPOYLA DEVAM EDİYOR

CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, adaylığı açıklandıktan sonra hemen sahaya inerek çalışmalara başladı. Mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı gezerek her kesimden vatandaşı ziyaret eden Duran, hem projelerini anlatıyor hem de sorunları yerinde tespit ederek çözüm önerileri sunuyor.  

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

BAŞKAN ADAYI DURAN'DAN ESNAF ZİYARETLERİ

Pazar günü yapılacak Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, seçim gezi, ziyaret ve çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  CHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, seçim ziyaretleri kapsamında Elazığ Galericiler Sitesi'ni ziyaret ederek, esnaflarla bir araya geldi.
Başkan Adayı Duran, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: "İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Gençlik Kolları Başkanımız Sinan Akkoç, İl Genel Meclis Üyesi Adaylarımız ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız ile birlikte Galericiler Sitesinde faaliyet gösteren esnafımızı ziyaret ederek, sohbet ettik. Samimi sohbetleri ile bizleri karşılayan esnafımıza teşekkür eder, hayırlı bol kazançlar dilerim." dedi. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

BAŞKAN ADAYI DURAN’DAN YOĞUN TEMPO  

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Çağlar Duran, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Başkan Adayı Duran, seçim çalışmaları kapsamında Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali, Fırat Elektrik Dağıtım A. Ş Müdürlüğü, TEİAŞ 13. Bölge Müdürlüğü ve şehrimizde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret etti. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ 

Başkan Adayı Duran, seçim çalışmaları kapsamında Kırklar ve Doğukent Mahallesindeki işletmeleri ziyaret etti, yurttaşlarla bir araya gelerek sıcak sohbetine ortak oldu. 
Başkan Adayı Duran, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi: ‘’Elazığ’ımızı sokak sokak geziyor, hemşehrilerimizin sevgisine lâyık olabilmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ayrıca İl Başkanımız Av. Onur Özkan, İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarımız ile birlikte, Kırklar ve Doğukent Mahallelerimizdeki işletmeleri ziyaret ettik, hemşerilerimizin sıcak sohbetine ortak olduk. Destekleriyle bize güç veren hemşerilerime teşekkür eder, esnaflarımıza bol, bereketli kazançlar dilerim.’’ dedi. 

Duran'ın Sosyal Projeleri İlgi Topluyor

İŞTE AV. ÇAĞLAR DURAN’IN KAMUOYUYLA PAYLAŞTIĞI O PROJELER: 

EMEKLİYE MADDİ YARDIM DESTEĞİ

Açlık sınırının altında emekli maaşı alan her emekliye her ay belediye bütçesinden düzenli olarak 2.000 TL maddi destek sağlanacak.

ELAZIĞ’DA KREŞSİZ MAHALLE KALMAYACAK 

Mahallelerdeki nüfus yoğunluğuna göre açılacak kreşlerimizde; çocuklarımızın kendine güvenen, problem çözebilen, yaratıcı, araştırmacı, sosyal ve iletişim becerilerine sahip, saygı, hoşgörülü, etik değerlere bağlı, akademik açıdan donanımlı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri için iyi ve kaliteli bir okul öncesi eğitim hizmeti almaları sağlanacak.”

ÖĞRENCİ AŞEVLERİ 

Üniversitede okuyan gençlerimizin beslenme İhtiyaçlarına katkı vermek ve eğitim giderlerinin yükünü biraz hafifletmek amacıyla ücretsiz öğrenci aşevleri açılacak.

HALK SÜT UYGULAMASI 

Üreticilerin sütlerini değerinde alıp, 3-6 yaş arası çocuklarımıza ücretsiz süt dağıtımı yapacağız.

MAHALLE KÜTÜPHANELERİ 

Modern teknolojinin tüm imkanlarının kullanılacağı kütüphaneler açılarak gençlerimizin bilgiye erişimini kolaylaştıracağız. Kütüphanelerimiz sıradan bir kütüphane olmayıp, çok fonksiyonlu kütüphane olacak.”

EĞİTİM DESTEK KARTI 

Eğitim destek kartıyla ekonomik zorluk yaşayan ailelerimizin çocuklarının kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlayacağız.

HALK EKMEK FABRİKASI 

Elazığlıların uygun fiyata hijyenik, doyurucu ve lezzetli ekmek almaları için halk ekmek fabrikası açılacak. Her mahallemizde en uygun lokasyonlarda halk ekmek büfeleri açılarak vatandaşlarımızın halk ekmeğe erişimini kolaylaştıracağız.”

HALK SU FABRİKASI 

Farklı ebatlarda plastik ve cam içme suyu ürünlerini belediyemizin oluşturduğu markayla kendi fabrikamızda üreterek, çok uygun fiyatlarla halkımıza sunacağız. Elazığ Belediyesi'nde istihdam alanı oluşturularak gelir elde edilecek.

KONUT KOOPERATİFLERİ

Mücavir sınırlar  genişletilerek ucuz bedelli arsa üretilip konut kooperatiflerine tahsis edilerek geliri düşük vatandaşlara konut sahibi olma fırsatı yaratılacak.

BELEDİYE TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI 

Şehrin çeşitli bölgelerinde tanzim satış mağazaları açılacak, üreticiden tüketiciye maliyetine ucuz, güvenilir ve sağlıklı gıda zinciri oluşturularak yerelden kalkınmaya destek olunacak.

YAŞLILARA VE ENGELLİLERE EVDE BAKIM HİZMETİ

Sosyo - ekonomik yoksulluk ve yoksunluk içinde bulunan günlük yaşamsal faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza; belirli periyotlarda kişisel bakım, kuaför, ev temizliği, psikolojik destek, fiziksel aktivite desteği ve küçük onarım destek hizmeti verilecek.

0-6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARI OLAN ANNELERE ÜCRETSİZ ULAŞIM

0-6 yaş çocuğu olan annelerimiz ile 12 yaş altı çocuklarımız ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanacak.

KÜLTÜR-SANAT FAALİYETLERİ 

Uluslararası ve geleneksel yaz ve kış festivalleri, konserler ve etkinlikler düzenleyeceğiz. Engelsiz sanat portalı kuracağız. Gezici sahne projesiyle vatandaşlarımızı tiyatro ile buluşturacağız. Resmi bayramlarda ve resmi törenlerde fener alayları düzenleyeceğiz.

ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİNDE İNDİRİM 

Özel sağlık kuruluşları ile indirim protokolü imzalayarak açlık sınırının altında gelir elde eden vatandaşlarımızın alacağı sağlık hizmetleri muayene, tahlil-tetkik ve tedavi ücretlerinde yüzde 50'ye varan İndirim imkanı sağlayacağız.

SANAT EVLERİ

Açılacak olan sanat evimizde; cam füzyon, seramik, porselen, çini, ahşap oymacılığı, alevde boncuk yapımı, el sanatları, kâğıt rölyef, makrome ahşap boyama dersleri gibi her kesimden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak birçok el sanatı kursları verilecek. Bu kurslar ile vatandaşlarımız hem el becerilerini geliştirecek hem de üreticilerin ürünlerini satarak sosyal ve ekonomik hayatlarına katkıda bulunulacak.

DİKİMEVİ PROJESİ

Açılacak olan dikimevinde istihdam ettiğimiz kadınların yüksek kaliteli üretim anlayışı ile ürettiği iş elbisesinden, üniformaya ve endüstriyel sektörel tekstile uzanan geniş bir yelpazeye ait birçok ürün titizlikle hazırlanarak sipariş sahiplerine zamanında ulaştırılacak. Ayrıca dikimevinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız içinde ücretsiz bir şekilde kıyafet desteği sağlanacak.

KAPALI PAZAR YERLERİ

Kapalı pazar yerleri yapılarak esnafımıza ve vatandaşlarımıza daha konforlu alışveriş ortamı sağlanacak.

KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ

Kadınların aile içerisindeki dinamik rolünün farkına varılması ve bu potansiyellerinin açığa çıkarılması için kadın koordinasyon merkezini kuracağız. Merkezimizde kadınlarımıza meslek edindirme kursları verilecek ve ayrıca yaşadığı problemlerin çözümleri noktasında destek sunulacak.

TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİ  

Turizme katkı sağlaması amacıyla uluslararası yaz ve kış festivalleri düzenleyeceğiz. Harput Mahallesi, Keban Baraj Gölü, Hazar Gölü, Hazar Baba Kayak Merkezi, Baskil Kara Leylek Kanyonu, Palu, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Doğa Sporları, İnanç Turizmi, Kaplıcaları, yöresel musikisi ve zengin mutfak kültürü ile önemli turizm potansiyeline sahip Elazığ'ın Kültür Yolu Festivalleri projesi kapsamına alınmasını sağlayacağız.

TAZİYE EVLERİNDE YEMEK İKRAMI

Elazığ Belediyesi olarak, İlimizin her noktasında iyi günde ve kötü günde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Vefat edenlerin yakınlarına destek olmak için ilk günkü taziye yemeğini belediye olarak biz vereceğiz.

TOKİ MAHALLELERİNDE TİCARİ ALANLARIN ARTIRILMASI

Deprem sonrası inşa edilen TOKİ konutlarının bulunduğu mahallelerde nüfus yoğunluğuna göre bölge halkının ihtiyaçlarına kolay ulaşabilmesi ve hak ettikleri hizmeti alabilmeleri için ticari alanları artıracağız.

İHALELERİN ŞEFFAFLIĞI

İhale süreçleri şeffaf ve konusunda uzman personeller tarafından yönetilecek. Her katılımcının ihalelerde eşit şartlarda yarışması sağlanacak ve ihaleler canlı yayında gerçekleştirilecek.

BELEDİYE PERSONEL ALIMLARINDA HAKKANİYET

Belediyemizde işe alım, yükselme ve atamalarda ehil, nitelikli ve hak eden kişilerin getirilmesi sağlanarak tüm adaylara fırsat eşitliği getirilecek.

BELEDİYE PERSONELİNİN MAAŞ VE ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ

Belediye çalışanlarımızın yıllardır ciddiyetsizlikle ele alınan özlük haklarını yeniden düzenleyerek promosyon konusunda yaşadıkları hak gaspını gidereceğiz. 1 Nisan itibarıyla; şeffaf ve hakkaniyetli bir şekilde süreci yöneterek belediye personelimizin maaşlarında iyileştirme yapacağız.

ALTYAPI ŞEHİRCİLİK VE PLANLAMA

Belediyeye Avrupa Birliği ve yurt dışı hibe krediler bulunarak ilin ekonomisine ve belediye hizmetlerine katkı verilecek. Türkiye'deki en yetkin bürokratlar, akademisyenler ve teknik elemanların bilgi birikiminden yararlanılarak Fırat Üniversitesi'nin eş güdümüyle alt yapı şehircilik planlama gibi konulara çözüm üretilecek.

BELEDİYE HARCAMALARININ DENETİME AÇIK OLMASI VE İLAN EDİLMESİ

Belediye harcamalarında acil ihtiyaçlar öncelikli olacak ve israftan kaçınılacak. Harcamaların her platformda şeffaf şekilde kaç liraya mal olduğu halkımızla paylaşılacak. Yıl olarak Elazığ Belediyesi'nin gelir ve gider kalemleri bağımsız bir denetim kuruluşuna inceletilerek inceleme sonucu halkımızla paylaşılacak.