Dünya Bu Kararı Konuşuyor: Süper Kupa İptal Edildi!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Süper Kupa'nın oynanıp oynanmayacağına yönelik TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yapılan toplantıdan devam kararı çıktığı ifade edilmişti. Son gelen bilgilere göre Galatasaray ve Fenerbahçe maça çıkmama kararı aldı. Süper Kupa iptal edildi. İşte detaylar...

Dünya Bu Kararı Konuşuyor: Süper Kupa İptal Edildi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Süper Lig 2022-2023 Sezonu Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe'nin bu akşam Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda saat 20.45'te oynayacağı Turkcell Süper Kupa maçı öncesinde Suudi yetkililerin aldığı kararlar iki kulübü harekete geçirmişti.

KULÜP BAŞKANLARI VE TFF TOPLANTISI BAŞLADI

Yaşanan gelişmelerin ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile bir araya geldi. TFF'nin konakladığı otele gelen kulüp başkanları, TFF yetkilileri ile son durumla alakalı toplantı gerçekleştirildi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, otele girişinde bir açıklama yapmazken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Çağırdılar geldik. Gerekirse çıkışta bir açıklama yapacağız" dedi.

MAÇ OYNANACAK DENİLMİŞTİ

TFF ile kulüp yöneticilerinin görüşmesi sonrası maçın oynanması kararı çıktığı ifade edilmişti.

Alınan kararda, "Karşılaşma öncesi İstiklal Marşı okunacak, şehitler için saygı duruşu olacak, stadyumda Türk bayraklarıyla ilgili sorun yok ve "Memleketim" gibi yerli şarkılar çalacak" denildi.

TİŞÖRT VE PANKARTLARA ONAY ÇIKMADI

Kulüplerden gelen ve akışta olmadığı gerekçesiyle reddedilen pankart ve tişörtlere onay çıkmadı.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE GERİ ADIM ATMADI!

Galatasaray ve Fenerbahçe kafileleri otelden çıkış yapmadı. Sarı-kırmızılılar, Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmak istediğini ve kabul edilmezse maça çıkmayacağını bildirdi.

Fenerbahçe'nin de aynı görüşte olduğu belirtildi.

MAÇ İPTAL EDİLDİ!

TRT Spor'un haberine göre; Galatasaraylı futbolculara maçın oynanmayacağı tebliğ edildi.

Galatasaray'ın geri dönüş için uçağın hazırlanması talimatı verildiği ifade edildi.