Çekil Muharrem!..

Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çarşamba günü saat 17.00'de ziyaret edeceği Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 100 bin imza sınırını aşarak Cumhurbaşkanı adaylığı kesinleşti.Basın toplantısında kendisini desteklemeyen ünlü isimleri hedef alarak 'Sırça köşklerde yaşayanlar, sırça köşklerinden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, oturdukları yerden benim aleyhimde tweet atan, sözde sanatçılar' diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, özür diledi. İnce'nin özür açıklamasına Şahan Gökbakar'dan cevap gecikmedi.

Çekil Muharrem!..

"Sözde sanatçı" ifadesiyle Gonca Vuslateri, Fazıl Say, Gökhan Özoğuz ve Genco Erkal gibi isimlerin tepkisini çeken Muharrem İnce, yeni bir açıklama yaparak "John Steinbeck, 'Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.' der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan 'sözde sanatçılar" şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır" dedi.

Muharrem İnce'nin açıklamasından önce bir paylaşım yapan Şahan Gökbakar, "Kalabalıkta yapılan ayıbın, tenhada özrü olmaz. Biraz ince oldu ama anladın sen onu. Sevim koş" dedi. 

Muharrem İnce her ne kadar 100 bin imzayı toplasa da seçimlerde nasıl bir tavır alacağı, millet ittifakına destek verip vermeyeceği kesinlik kazanmadı.

Erdoğan muhalifi tüm kesimlerin Muharrem İnce üzerinden ciddi bir mahalle baskısı uyguladıklarını görüyoruz. Adam baskılardan dolayı saçmaladığını ve bundan dolayı “sözde sanatçı” dediğini itiraf ediyor. Bu baskının yarın Kılıçdaroğlu ile yapılacak görüşmede sona ereceği ve İnce’nin yarıştan çekileceği sürpriz olmayacak. Beş genel başkan ile iki Belediye başkanına cumhurbaşkanı yardımcılığı, gizli ortaklara özerklik veriliyorsa İnce’ye neden CHP’nin genel başkanlığı sözü verilmesin ki? Valla Kılıçdaroğlu da dahil hepsinden iyi yapar ve CHP’yi koltuk değneksiz iktidara taşır. Haydi, Muharrem, çekil bakalım!