Başkan Kavaklı: '5 İlçemiz Unutuldu'

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesinde Elazığ'ın 5 ilçesine kontenjan ayrılmadı.

Başkan Kavaklı: '5 İlçemiz Unutuldu'

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesinde Elazığ’da Alacakaya, Arıcak, Baskil, Sivrice ve Maden’e kontenjan ayrılmamasına tepki gösterdi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, “Sosyal konut açıklaması ülke gündeminde yerini aldı. Kiradan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız Sosyal Konut Projesine ciddi rağbet gösterdi. Genel başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, dengesiz kira artışlarının önüne geçilmesi ve konut ihtiyacının karşılanması için geniş çaplı sosyal konuta ihtiyaç olduğuna aylar öncesi dikkat çekmiş, açıklamada bulunmuştu. Haklı bir talep olduğu konut projesinin açıklaması ile daha da iyi anlaşılmış olundu. Sosyal konut projesi kapsamında ilimizde ilk etapta 1651 konut yapılacağı açıklandı. Bu konutlar il merkezi, Yurtbaşı Beldesi, Keban, Ağın, Karakoçan, Kovancılar ve Palu İlçelerinde yapılacağı sayıları ile birlikte kamuoyuna duyuruldu. Ancak Alacakaya, Arıcak, Baskil, Sivrice ve Maden ilçelerimiz konut dağılımında yer bulmadı. Bu ilçelerimizde sosyal dengeyi korumak, göçü önlemek, gelişmesine olanak sağlanmak ve ticaretine katkıda bulunmak açısından önem arz ediyor. Konut dağılımı ihtiyaca binaen tekrar gözden geçirilmeli ve tüm ilçelere dengeli dağıtılmalıdır” dedi.