Başarı, Cezasız Kalmadı

İlimizde görevlerinde başarısız olan ve bu sebeple hükümetin birçok hizmetini tartışmalı hale getiren çok sayıda görevden alınması gereken bürokrat varken, 2017 yılından beri Elazığ Devlet Hava Meydanları İşletme Müdürlüğü görevini başarı ile yürüten Zeynel Abidin Görür görevden alındı.

Başarı, Cezasız Kalmadı

Elazığ Havalimanı’nda ikinci pistin yapılması için yoğun gayret gösteren ve çalışmalarda bizzat emeği ve katkısı olan Zeynel Abidin Görür’ün yerine Nevşehir Kapadokya Havaalanı Müdür Yardımcılığı görevini getiren Ali Emre Arvas atanmış.

Yeni müdüre görevinde başarılar diliyoruz ama Görür’ün görevden alınmasıyla ilgili birkaç soru sormadan da geçmek istemiyoruz.

1-Görevini 2017 yılından beri başarıyla yürüten Zeynel Abidin Görür’ün görevden alınma sebebi nedir?

2-Görür başarılı olmanın ödülünü görevden alınmakla mı ödemiştir?

3-Görevden alınma ve yeni atamada siyasilerin dahli, etkisi ya da daha da önemlisi haberleri var mıdır?

4-İlimizde Ak Partinin hizmetlerini başarısız yönetimleri ve iş bilmezlikleri sebebiyle hezimete dönüştüren ve bu özellikleri sebebiyle görevden alınması gereken onlarca bürokrat varken, başarılı bir bürokratın görevden alınmasının makul ve mantıklı gerekçesi var mıdır?

5-Siyasilerin bürokratlara yönelik başarı kriterleri nedir? Kendi telefonlarına çıkıp, kendi notlarını değerlendiren ve fakat vatandaşı azarlayan bürokrat tipine yaklaşımları nasıldır?

6-Seçimlerde vatandaş, kendilerine her türlü eziyeti çıkartıp kolay işleri bile zora sokan bürokrata mı verecektir yoksa bu bürokratların atanmasını sağlayan milletvekili adayların mı? 

7-Seçimlerde fatura bürokratlara mı yoksa siyasileri mi kesilecektir?

8-Vatandaşın gördüğü ve yaşadığı resmi kurumların hantallığı, işleri yavaşlatmaları ve zora sokması yönünde yükselen sesleri siyasiler duyuyorlar mı ya da duymaya niyetleri var mı?

9-Seçimlerde olumuz bir sonuç alındığında siyasilerimizin faturayı bürokratlara çıkarması karşısında halkımızın cevabı ne olacaktır?

10-Başka da  sorumuz yok.
 

Yorumlar 7
Yorumcu 10 Haziran 2022 08:50

Ahmet bey'in 16.33 deki yorumuna kesinlikle katılıyorum. İşin özü böyle.Nasıl geliniyorsa öyle de gidilebiliyor. Ayrıca havacılık sektörüyle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlar yorum yapıyor.Çok iyi tanıyor musunuz?Başarısının ölçüsünü neyle ölçtünüz?İnsanlarla ve personeliyle iletişimini biliyor musunuz?İdarecilik krallık değildir.Emirlerle her şeyi herkesi yakıp yıkarak büyüklerine güzel görünmeye çalışanlar günün birinde böyle sürprizle karşılaşabiliyor işte.Ben emrederim olur mantığı bu sektörde sürdürülebilir bir durum değildir.Havacılık diğer alanlara benzemez.Profesyonel bakış açısıyla,her an gelişim ve değişime ayak uydurmak lazım. Monarşik yönetimden uzak,ekip ruhuyla çalışmaya müsait olmak lazım.Enternasyonel kural ve kaidelere hakim olup onun ışığında hizmeti sürdürmek lazım.Bunun için de eğitim ve vizyon lazım..Sayın yetkililere sesleniyorum,lütfen DHMİ gibi elit bir kurumun saygınlığına yanlış tercihlerle gölge düşürmeyin..

Ahmet 08 Haziran 2022 16:33

Atamalar sınav ile liyakat ile yapılmalıdır. Bir kararname ile gelen kişi ne kadar başarılı olursa olsun bir kararname ile gidebilir. Hem hizmet bekleyen hem de konuya ilişkin kişi bu gerçeği bilmektedir. Dolayısıyla vatandaşın talep ve hedefi liyakat liyakatin temeli de sınav olmalıdır.

Ahmed 08 Haziran 2022 15:47

Kendi işin, problem yapma..

GAKKO 08 Haziran 2022 11:50

HABERİN NE GÜZEL AÇIKLAMIŞ BAŞKA YORUMA GEREK YOK

Beyhan Daş 08 Haziran 2022 10:11

Büyük bir haksızlık acaba işini düzgün yaparak birilerinin ayağınamı bastı. Allah'a havale ediyoruz

Yorumcu 08 Haziran 2022 09:32

Elazığ'da bürokrat alınması ve atanmasında siyasilerin haberi olmuyor ki onlara da sorsunlar...

Hüsnü Duman 07 Haziran 2022 21:09

Elazığ da Karayolları Bölge Müdürü Elazığ a çalışıyordu görevden alındı yaklaşık 10 yıldır Kararyolları Elazığ a yatırım yapmıyor proje üretmiyor ihale edilen yolları bile sürünüyor. Demeklki istenilen bu , Elazığ da kurumlarda istisna hariç geneli başarısız il Müdürü ve Bölge Müdürleri doldurulmuş

Bakmadan Geçme