Bakan Ayağımıza Geliyor

Depremler sonrası ilimizde en çok görülen  sorunlar İçişleri Bakanlığına Bağlı AFAD Başkanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlı TOKİ ile ilgili gözükse de ilimizin ekonomik olarak gelişmesi ve kalkınması için Hazine ve Maliye ayrıca da  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yapacağı önemli işler ve atacağı adımlar var.

Bakan Ayağımıza Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Elazığ Belediyesi’nin toplu açılış ve temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseski, kendi bakanlığının yapacağı ve yapmayacağı hizmetleri çok net bir şekilde ortaya koydu, TOKİ olarak yapamayacakları için de başka kurumları işaret etti ve bu kurumlara destek olacaklarını ifade etti.

Pazartesi günü ise ilimize Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır geliyor. Bakan Kacır,  ETSO ve Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulunmasının ardından Elazığ İş dünyası ile düzenlenecek toplantıya katılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, daha sonra Elazığ’daki Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ile de bir araya gelerek istişarelerde bulunacak.

ETSO Başkanı İdris Alan’ın sanayicilerimizin sorunları ile ilgili açıklamaları ve aldıkları başarılı sonuçları izliyor ve takdir ediyoruz.

Başta teminat mektubu problemi olmak üzere yatırımcılarımızın hızını kesen ve şevkini kıran sorunların çözümü için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın ilimizi ziyaretleri önemli bir fırsat oldu.

ETSO Başkanı İdris Alan’ın Bakan Kacır’ın bu ziyaretini her zamanki gibi şehrin faydasına ve geleceğini kurtarmaya yönelik fırsata dönüştürmesi bekleniyor.