Arınç, Karamollaoğlu'nu Yalanladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2006 yılında merhum Necmettin Erbakan'ı hapse attırmaya çalıştığını iddia etmiş ve konu sosyal medyada yankı bulmuştu.

Arınç, Karamollaoğlu'nu Yalanladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karamollaoğlu’nun bu beyanı o dönemin en yakın tanıklarından olan ve zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’ye eleştirileriyle öne çıkan 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç tarafından yalanlandı.

 Karamollaoğlu'nun iddialarının yalan olduğunu belirten Arınç yaptığı paylaşımla o dönem yaşananları tek tek anlattı.

Erbakan'ın söz konusu olan cezaevine girme ihtimalini ortadan kaldırmak adına ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la istişare ederek o dönemki AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergün'ü aradığını ve Erbakan için olumsuz bir durumun ortaya çıkmaması adına gerekli kanuni düzenlemenin yapılması için çalışma yapılması yönünde talimatı kendisinin verdiğini söyledi.

İlgili kanun teklifinin TBMM'de kabul edilmesinin ardından dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e gönderildiğini ancak veto edildiğini belirten Arınç, "biz ise aynı gün herhangi bir değişiklik yapmadan kanunu tekrar kabul ederek Sezer’e havale ettik ve o da anayasamız gereği onaylamak zorunda kaldı." dedi.

Arınç, yaşananların bununla da sınırlı kalmadığını söyleyerek CHP'nin konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıdığını ancak AYM'nin CHP'nin itirazını reddetmesi üzerine kanunun yürürlüğe girerek Erbakan'ın söz konusu cezayı evinde geçirmesinin sağlandığını ifade etti.

Arınç, yaşananların en yakın şahidi olarak ise Recai Kutan, Yasin Hatipoğlu, Mustafa Kamalak ve Şeref Malkoç'un olduğunu söyledi.

Necmettin Erbakan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve kendilerine ilettiği birçok muhtelif talebi de yerine getirdiklerini belirten Arınç, "Hocamız, bu konudan dolayı özel olarak bana ve genel olarak da bu konuda hizmeti geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ve takdirlerini iletmiştir." dedi.

Necmettin Erbakan'ın hapis cezasıyla ilgili ortaya atılan iddiaların bugüne kadar hiçbir yerde gündeme getirilmediğini söyleyen Arınç, paylaşımının sonunda sözlerini şu şekilde sonlandırdı;

“31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde üzerinden yıllar geçmiş bir konuyu gerçeklerden uzak bir şekilde yeniden kamuoyunun önüne sunmanın siyasi etik ile bağdaşmadığı görüşündeyim.”

SP lideri Karamollaoğlu’nun başlattığı ve gerçekleri yansıtmayan bu tartışma da gösterdi ki siyasi rekabeti ve bununla birlikte kendi itibarını kaybedenler, asılsız ve çirkin iftiralara yöneliyorlar.

Kendisi de hapis yatan Erdoğan’ın Erbakan’ı cezaevine göndermek istemesi gibi bir hezeyanı ancak siyaseti bitip tükenen biri söyler.

Yerel seçimlerde alacağı düşük oyun stresiyle ne söyleyeceğini bilemez ve bulamaz hale gelen Karamollaoğlu’nun artık siyasetten gitmesinin zamanı gelmedi mi?

Zaten mecliste 10 milletvekilleri var. Zaten bu vekiller içinde bilge olmasa da gerçekten akıllı, donanımlı ve genel başkanlık yapabilme potansiyelinde olan isimler var.

Buna rağmen sırf gündem olma, gündemde kalma adına iftiralarla siyasette tutunmaya gayret gösteren birilerinin artık torun sevme zamanı gelmiş demektir. Ve bugünden sonra Karamollaoğlu Saadet’in sırtında bir yüktür…