'Zaten Bizde Değillerdi'

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde İyi Partiden istifa ederek Ak partiye geçen isimlere rozet takılarak tören yapılmıştı.

'Zaten Bizde Değillerdi'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bu konuda İyi partiden de bir açıklama geldi. Açıklama şöyle: “Bir müddet önce basına yansıyan İYİ Parti’den bir başka partiye geçişler yazılı ve görsel medya ortamında kamuoyuna yansıtılmıştır. Bu konu ile ilgili İYİ PARTİ olarak doğruları kamuoyuna aktarmak için bu açıklama gerekli görülmüştür. Şöyle ki söz konusu grupta bulunan ve aynı zamanda yaklaşık iki sene önce İl Başkanlığı yapmış şahıs ve beraberindekilerin bir kısmı parti aidiyeti olmaması, spekülatif yönetim tarzları sebebiyle Genel Merkezimizce görevden el çektirilmiştir. Bu münasebetle 2023 yılında yapılan Genel seçimlerde şuanda katıldıkları parti dışında İyi Parti’mizin aleyhine bağımsız bir adayla saha çalışmaları yapmışlardır. Bu şahıs ve şahıslar yaklaşık iki seneden beri kesinlikle partimizle ilişkilendirilmemektedirler. Alabora olmuş vaziyette her gün barınacak bir liman arayışıyla şu andaki mevcut konumu almışlardır. Özetle bu kişilerin partimiz için bir kayıp olmadığı bilakis sistematik olarak Genel Merkezimiz ve İl Yönetimimiz tarafından fiili olarak uzaklaştırmışlardır” 

İyi Parti İl Başkanlığı yaşanan durumu böylece özetlemiş ve şahısların partileriyle zaten ilgisi kalmayan ve görevlerinden uzaklaştırılan isimler olduğunu dile getirmiş. Bununla da kalmayan İyi Parti, bu kişileri ruhları alabora olmuş ve barınacak liman arayan şahıslar olduğunu ifade ederek itibarsızlaştırmaya çalışmış.

Ak Parti’ye geçen İyi Parti eski İl Başkanı Mevlüt Or, bu partiye geçmekle kalmamış yeni oluşturulan il yönetiminde başkan yardımcısı görevine getirilmişti. 

İyi Parti İl Başkanlığının olumsuz cümlelerle tasvir ve tavsif ettiği şahıslar demek ki o kadar da vasıfsız ve sığınacak liman arayan kişiler değillermiş.

Ak Parti bu değerleri keşfetmiş ve  hem partiye hem de il yönetim kuruluna almışsa vardır bir bildiği ya da gördüğü cevher. 

Bu manzara da gösteriyor ki İyi Parti kendi içindeki cevherlerin kıymetini bilememiş, sahip çıkmak yerine ötelemiş ve hatta partiden atmış.  Ve sonuçta bu değerleri Ak Parti’ye kaptırmış.

Ne demiş atalar, at binenin kılıç kuşananın. Demek ki Ak Parti bu işi biliyor.