Aralık'ta Tamam

Seçimlere aylar kalmışken AK Parti'de yerel seçim çalışmaları başladı.

Aralık'ta Tamam
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlk adım aday belirleme süreci ve sürece ilişkin takvim hazır. Seçim takvimi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. MKYK toplantısında son şekli verilecek, düğmeye basılacak.

Edinilen bilgiye göre, adayların başvuruları için taslak hazırlandı. Resmi olarak tarihin duyurulması için MKYK toplantısı bekleniyor. Hazırlanan taslak, 7 Kasım'da yapılacak toplantının gündeminde olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından tarihler kamuoyuna duyurulacak. Kasım ayı içinde adaylık başvurularının alınması bekleniyor. Önce adaylar başvuru yapacak, ardından temayül yoklaması başlatılacak.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu gibi yerel seçime hazırlık sürecinde de teknolojinin imkânlarından faydalanılacak. Aday müracaatları çevrim içi de yapılabilecek. Temayül yoklamalarında da dijital sistemden yararlanılacak. AK Parti aday tanıtım toplantısının da yılsonunda düzenlenmesi planlanıyor. Adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

Bu takvimin Elazığ’a yansıması ise aralık başına sarkacak gibi. İstifa etmesine gerek olmayan aday adaylarını sahadaki çalışmaları profesyonel seçim teknikleri ve argümanları kullanılarak devam ediyor.

Kamu çalışanlarının da yarışa katılmasıyla aday adayı sayısının 7-8’e çıkmasıyla yarış biraz daha kızışsa da asıl yarışın iki aday arasında geçeceği biliniyor. Aday belirleme süreçlerinin nihayetlenmesinin ardından adaylığı açıklanan isimler de bir ay içinde projelerini halka ilan edecekler.