Alan: '6. Bölge Bizim Eserimiz'

Elazığ TSO Başkan Adayı İdris Alan, düzenlenen toplantıyla yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Başkan Adayı Alan, 'Oyumuzun rengi beyaz, geleceğimiz aydınlık' diyerek her alanda kalkınmış bir Elazığ vaadinde bulundu

Alan: '6. Bölge Bizim Eserimiz'

/12 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı İdris Alan, gruplarını ve projelerini kamuoyuna tanıttı.

ELAZIĞ, LOJİSTİK MERKEZ OLACAK
Alan, geçmiş dönemde Elazığ’ın 6. Bölge Teşviklerinden faydalanabilmesi için büyük uğraş verdiklerini ve bu sayede Elazığ OSB’nin 2 bin 500 olan istihdam sayısının 15 bin rakamına ulaştığını aynı zamanda yatırım sayısının da bu oranlarda arttığını vurgulayarak, seçildiği takdirde kendi rekorlarını kırmak için büyük çaba göstereceklerini söyledi.
Aynı zamanda Elazığ Avantaj Kart Projesi Hakkında da bilgi veren Alan, bu projenin diğer illere örnek teşkil edecek bir proje olacağının altını çizdi. Alan, aynı zamanda Elazığ’ı bir lojistik merkez haline getireceklerini söyledi.

İşte Başkan Alan’ın açıklamasından öne çıkan başlıklar:

“PROJELERE YOĞUNLAŞTIK”
12 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Allah’ın izniyle muvaffak olup başkanlığını kazandığımız takdirde bugün burada tanıtımını yapacağımız güçlü ve deneyimli ekibimiz ile  gerçekleştireceğimiz gelecek vizyonumuzu sizlerle paylaşma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyum.

“GEÇMİŞTE ÖNEMLİ HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRDİK”
Bilindiği üzere Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapma ve memleketimize hizmet etme fırsatımız olmuştu. Sizlerin desteği ile vakit kaybetmeden geniş katılımlı bir organizasyon kurarak hep  birlikte etkin bir hizmet atılımı yaptık. Yine hepinizce malum çok başarılı bir dönem geçirdik. Başkanlık dönemimizdeki kısıtlı zamanda reklamlarla süslenmiş kitapçıklar dolusu ya da ilimiz plaka kodundaki rakamla ifade edilecek hiçbir zaman gerçekleştirilemeyecek projelerle değil gerçek projelerle elimizi hatta gövdemizi taşın altına koyduk.

“6. BÖLGE TEŞVİKLERİ BİZİM ESERİMİZ”
Şehrimize kazandırdığımız değerlerin haklı gururuyla bugün yeniden anlımız ak,  başımız dik olarak bir kez daha şerefle karşınızda, huzurunuzdayız. Gururla belirtmek isterim ki başkanlık dönemimizde şehrimize sağladığımız bu kazanımlardan en büyükleri arasında şehrimizin en değerli aktörlerinin ve birçok şahsın inanmadığı “asla olmaz dedikleri” 6. Bölge teşviklerini Elazığ’a biz kazandırdık. Bizim dönemimizde ekibimizin yoğun gayretiyle o dönemki milletvekillerimiz, valimiz ve bürokratlarımızla birlikte ki onların da desteği için teşekkür ederim, bu hizmeti şehrimize kazandırmış olduk.

“HİSARCIKLIOĞLU: ‘BU HİZMET SENİN ESERİNDİR’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun kamuoyu önünde şahsıma yönelik defaatle “6. Bölge Teşviklerinin Elazığ’a kazandırılması senin eserindir” sözleri doğrultusunda herkesçe malum şahsi çabalarımız neticesinde aradan geçen süre itibariyle mevcut istihdam 2 bin 500 seviyesindeyken Allah’a şükürler olsun bugün 15 bin seviyesine, mevcut yatırım seviyesi benzer oranlarda artarak şehrimizin ekonomisine ve istihdamına bugüne kadarki en büyük atılımın yapılmasını sağladı. Özellikle istihdam alanında şehrimize yapmış olduğumuz bu katkı sayesinde 10 binlerle ifade edilen aileye iş ve aş kazandırılması konusunda naçizane  bir katkım olduğu için kalben huzur doluyum. Sadece bu konuya vesile olduğum için geceleri huzurla uyuyorum. Allah herkese bunu nasip etsin inşallah.

“İSTİHDAM,  ÜLKEMİZİN KANAYAN YARASI”
İşsizlik ve istihdam ülkemizin kanayan yarası. Bu konuda 12 Kasım’da gerçekleştirilecek seçimlerde tekrar başkanlık ve yönetim bizlere nasip olduğunda yine elimizi taşın altına koyacağız ve çok yukarılarda bıraktığımız istihdama vesile olma çıtamızı daha yukarılara çıkarmayı ve kendi rekorumuzu geçmeyi şahsım ve ekibim adına izzeti nefis meselesi haline getirerek bu konuda gereken büyük atılımı gerçekleştireceğiz. Başkanlık dönemimiz için stratejik planımız dahilindeki en büyük ve lokomotif olarak nitelendirebileceğimiz Elazığ TSO Kariyer ve İstihdam Danışmanlığı İştiraki projemizi sizlere sunmaktan gurur duyuyorum.

“KARİYER VE İSTİHDAM İŞTİRAKİ KURULACAK”
Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kuruluşunu gerçekleştireceğimiz dijital dönüşüm, kariyer ve istihdam iştiraki sayesinde odamız ve şehrimizin özel sektör temsilcileri arasında oluşturacağımız güçlü koordinasyon ve sinerji ile şehrimizin istihdam sorununun çözümünde doğrudan etkin bir rol üstleneceğiz. Aynı zamanda işletmelerimizin nitelikli eleman ihtiyacını da gidereceğiz. Proje Koordinasyon ekibimiz tarafından aylardan beri gerçekleştirilen çalışmalarla fizibilitesi tamamlanan istihdam projemizi en özel şekliyle anlatmak gerekirse kuracağımız internet sitesi üzerinden iş arayışı olan hemşehrilerimiz CV’lerini oluşturarak iş başvurusunda bulunabilecekler.

“NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACINI ÇÖZÜYORUZ”
Kariyer uzmanlarımız iş talebinde bulunan hemşehrilerimizin başvurularını inceleyerek randevu oluşturacaklar. Kariyer uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilecek mülakat ile başvuru sahiplerinin iş bilgisi, mesleki deneyim ve yeterliliklere göre profil analizi oluşturularak işverenlerimizin odalarımızdan istihdam taleplerine göre odamızdan yönlendirmelerde bulunulacak ve gereken istihdamın sağlanması için ne gerekiyorsa yapılacak.

“BİZZAT BEN RİCADA BULUNACAĞIM”
Buradan hepinize söz veriyorum, gerekli hallerde özellikle uzun süreli işsizlik nedeniyle mağduriyet yaşayan hemşehrilerimiz olmak üzere bizzat ben Elazığ TSO başkanı olarak firmalardan ricacı olacağım. Bundan hiçbir hemşehrimizin şüphesi olmasın. İstihdam ve işsizlik sorununda elimizi ve kellemizi taşın altına koyacağız. Bugüne kadar ne dediysek yaptık, Allah’ın izniyle yine yapacağız.

“KREDİ GARANTİ FONUNU ELAZIĞ’A GERİ GETİRECEĞİM”

Başkanlık dönemimizde şehrimizin ekonomisine can vermek adına gerçekleştirdiğimiz önemli hizmetlerden biri de Kredi Garanti Fonu’nun Elazığ’a getirilmesidir. Bu sayede şehrimizin ekonomisine önemli bir ivme kazandırdık. Zor durumda olan işletmelerimiz başka yere gitmesin, Ticaret ve Sanayi Odası’nda Kredi Garanti Fonu şubesinde oturup çayını kahvesini içerek kredi almalarına  destek olduk. Ama maalesef benim için çok önemli bir proje olan Kredi Garanti Fonu’nun 40’ıncı şubesi mevcut yönetim zamanında 7 bölgeye ayrıldı ve bu bölgelerden biri Diyarbakır oldu. Kredi Garanti Fonu Diyarbakır’a gitti. Size söz veriyorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olursam Kredi Garanti Fonu’nu Elazığ’a geri getireceğim.

“ELAZIĞ TSO AVANTAJ KART”
Yine kurmaylarımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve şehrimizin ekonomisine can suyu verecek Elazığ TSO Avantaj Kartı Projesi’ni siz değerli hemşehrilerime takdim etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Elazığ TSO Avantaj Kart Projesi ile oda üyelerimize anlaşmalı ve kredi kartı özelliği bulunan bir kart sunacağız. Üyelerimiz ve esnaflarımız kendi aralarında gerçekleştirecekleri tüm ticari mal ve hizmet alımlarında bu kartı kullandıklarında özel vade, taksit, puan vb. avantajlar elde edecekler. Bu avantajlar sadece vatandaşlarımızın birbirlerinden yapacağı alışverişlerde geçerli olacağı için şehrimizin işletmelerinin birbirlerinden yapacakları alışveriş pozitif bir ivme kazanacak ve bu sayede lokal ekonomimiz ciddi bir yükseliş trendine girecektir inşallah.

“AVANTAJ KARTI VATANDAŞLAR DA KULLANABİLECEK”
Elazığ TSO Kart ile yerelde esnaflarımızın birbirinden alışveriş yapmasını sağlayacağız ve bu şehrin parası bu şehirde kalacak. Projemizin bir diğer yönü ise sadece şirketlerimizin ve esnaflarımızın değil şehrimizin tüm fertlerinin kullanabileceği kredi kartı özelliği bulunmayan fakat anlaşmalı üye firma ve esnafla yapılacak alışverişlerde avantaj ve özel indirim sunan Elazığ TSO Avantaj Kart Versiyonuyla şehrimizin ekonomik hayatını canlandıracağız, üyelerimize ve şehrimizin fertlerine katma değer sağlayacağız. Ben inanıyorum ki Elazığ TSO kart üyelerimizin katılımıyla şehrimizin ekonomisine can suyu katacak ve alanında büyük bir örnek teşkil ederek büyük bir başarı hikayesine dönüşecek.

“ELAZIĞ LOJİSTİK ÜS HALİNE GELECEK”
Bir diğer projemiz Elazığ’ın Lojistik Üs haline gelmesi. Elazığ TSO ve Elazığ OSB işbirliği ile ilimizde ürettiğimiz ürünleri taşıma, kargolama ve donatım operasyonlarının iyileştirilmesine doğrudan katkı sağlayacak. Karayolu, havayolu demiryolu taşımacılığı, dağıtım, depolama, koordinasyon, ayrıştırma, gümrükleme, ithalat, ihracat işlemleri gibi lojistik kapsamındaki tüm hizmetlerin verileceği Elazığ Lojistik Üssü’nü Allah’ın izniyle Elazığ’a kazandıracağız. Bu projemiz alanında Türkiye’nin öncü projeleri arasında yer alacak. En çok çalışan ve en hazır aday biziz. Aylardır ve hatta yıllardır hazırlanan projelerimizi diğer platformlarda daha detaylı olarak anlatacağız.

“OYUMUZUN RENGİ BEYAZ, GELECEĞİMİZ AYDINLIK”
Emektar yol arkadaşlarımız bugün hep birlikte bu seçimin galibini Allah’ın izniyle gösterdiler bize. Bu tablo gösteriyor ki 12 Kasım 2022’de muvaffak olduğumuzun göstergesidir. Elazığ halkı karamsar değil, projeleriyle Elazığ’a hizmet eden kurumsal bir başkan görecek. Susan değil, aslanlar gibi konuşan. Şehrinin menfaati için gövdesini ortaya koyan bir başkan görecek.

“SORUNLARI, SİYASİ AKTÖRLERLE BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
 İlimizin karşı karşıya kaldığı her sorunda şehrimizin siyasi aktörleriyle, halkımızı karşı karşıya getiren değil birleştiren ve her olumsuzlukta şehrimize hizmet eden bir başkan göreceksiniz. Biz Allah’ın izniyle kimseden icazet alarak değil, halkımızın teveccühüyle bu makama layık olacağız.

“BİZİM ÖTEKİMİZ YOK”
Gönüllere başkan olmaya geliyoruz. Bizim ötekimiz yok. Biz birlikte güçlüyüz. Laf değil icraat için başkan olmaya geliyoruz. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyor, hepinizi beyaz pusulada birleşmeye davet ediyorum. Oyumuzun rengi beyaz, geleceğimiz aydınlık inşallah.

İŞTE ALAN’IN LİSTESİ:

ETSO Başkan Adayı İdris Alan'ın gruplarında yer alacak isimler şunlar:

1. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: MUSTAFA BALOĞULLARI, BURAK YOL, ALİ ERSİN ÖZSOY,NAHİT ÇAĞLAYAN,OĞUZ AŞUT,FETİ BAYRAM,TAŞKIN ÖZEL

2. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: ABDULAZİZ BAŞKAN, NİHAT AKIN KESKİN, KENAN ULAVUR,TUNCER ÖZTEKİN,ERTUĞRUL SADAK, ENES GÜL, EMRE KILIÇ

3.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: GÜRKAN TALO, ABDULKADİR NAR, ABDULLAH HACIBEKİROĞLU, MUHİTTİN KORUCU,MUSTAFA MUAZ KILINÇ, ALİ YERKAZAN

4.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: SEDAT KARATAŞ, MURAT DENİZ, MEHMET ERCAN, İSMAİL HAKKI YEŞİLKAYA, ABDULLAH DEMİR, ABDULLAH ÖZDEMİR, İBRAHİM AYAZ

5.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: YAVUZ AKIN, MEHMET ATEŞ, FATİH ÜZEL, ÜMİT ER, EMRE KILIÇ, EMRE TUĞRUL, EMRE DOĞAN

6.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: İDRİS ALAN, SİNAN PERDECİ, CİHAN EREZ, ÖMER SOLMAZ, MUSTAFA GÖNGÜR, CİHAN AKSAKAL, EBUEKİR BALTACI, AHMET GÜLÇEK

7.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: AHMET YILMAZ, ERDAL AYTAÇ, YÜKSEL ERCAN, FIRAT ATAŞSALAR, MEHMET KAYA BALKAYA, HAKKI GEYLANİ KİŞMAN, OKAN KILIÇ

8. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: SUAT KARATAŞ, AHMET FETİ YILMAZ, MEHMET SAYLAN, SEDAT YILDIZ, VEHBİ URHAN,DİREN BAŞAR ÇAKMAK, ABDULLAH ÇINAR

9. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: YILMAZ YEŞİLKAYA, AYDIN AKPINAR, HANİFİ GÜROL BULUT, BAYRAM YILDIRIM, ÖZKAN ALTINIŞIK, AHMET İNCE, ZAFER AKSUOĞLU

10. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: NURETTİN PARLAKYILDIZ, ÖMER FARUK AKBULUT, MURAT GÜNAY, MUHAMMED FURKAN BAHÇECİ, VOLKAN CANPOLAT, İLTER GENÇ, SERKAN YILMAZ

11. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: MESUT SAĞLAMPINAR, SAİT UĞUR KÖSELİ, GÜRKAN BULUT, ALİ ERDEM, İBRAHİM ERSÖZ, HACI AHMET DOĞUÇ, HAKAN ÖZDEMİR

12. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: FEHMİ ORTAÇ, FAYSAL KIYAL, AYDIN ALTUNBAY, MEHMET DURSUN ELMACI,SAMİ DEMİRBAĞ,BİLAL ALPDOĞAN, NUMAN KORUCU

13.GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: ALİ DURUKSU, BARIŞ ERPOLAT, CAVİT ÇİÇEKÇİ, YUNUS GENÇ, GÖKHAN MURAT MUTLU, SERDAL KABUL, ERHAN GÜLER

14. GRUP MESLEK KOMİTESİ ADAYLARI: İZZETTİN KARABULUT, NURULLAH YILDIZ, CİHAN NURKALEM, ERDEM ERBİL, TUBA DEMİRKIRAN, HAKAN KÜÇÜK, TANER DURMUŞ