Ak Parti Milletvekili Halkın Gündeminin Ekonomi Olmasına Şaşırdı!...

Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, katıldığı bir televizyon programında Milli Muharip Uçak projesinin halkın birinci sıra gündem maddesi olmamasına şaşırdığını açıkladı.

Ak Parti Milletvekili Halkın Gündeminin Ekonomi Olmasına Şaşırdı!...

Her geçen gün gelen zam haberleri, konut ve araç fiyatlarının 1 yıl bile öncesiyle karşılaştırıldığında 3-4 kat artmış olması, ihracatın ithalatı karşılayamaması, gelir adaletsizliği, liyakat, mülakat, düzensiz göçün ülkemize maliyetinin her geçen gün artması, asayiş olaylarının zirve yapması, eğitimde kalite ve niteliğin her geçen gün düşmesi, kanser hastalarının ilaç bulamadığına dair kamuoyuna yansıyan haberler, açlık ve yoksulluk altında kalan maaşlar, her geçen gün artan nitelikli göç verme sorunu, et ve balık fiyatında yaşanan fahiş artışlar, atanamayan öğretmen, mühendis, sağlık çalışasını sayısındaki artışlar, kamudaki israf, artan ve ekstra olarak ortaya çıkan vergiler ve daha nice sorunlarla boğuşmak zorunda kalan 7 bin 500 liralık emekli maaşı, dul ve yetim gibi aylıklarla hayatlarını sürdürmeye çalışan vatandaşlar… 

Yukarıda saydığımız sorunlara muhatap olan vatandaşlar Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı’nın anlayamadığı ve “bilmiyorum” dediği kitle…

SORUNLAR SAHAYA YANSIYOR

Vatandaşların öncelikli gündem maddeleri olan ekonomi, göç, istihdam, gelir adaletsizliği, fahiş fiyatlar, alım gücü vb. konular bugünlerde Ak Partili siyasetçilerin saha ziyaretlerine de yansıyor. Bu sorunlar artık vatandaşların birinci gündem maddesi ve o kadar çok dile getirilmeye başladı ki Ak Partili bir Milletvekilinin konuşmalarına da yansıdı. 

“FARKLI KONULAR DAHA ÖNCELİKLİ HALE Mİ GELDİ BİLMİYORUM”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Nazırlı, ekonomik problemlerin zirve yaptığı ve her gün yeni bir zam, kiracı ev sahibi kavgası gibi sorunların yaşandığı bir dönemde: “Milli Muharip Uçağının binlerce parçası var. Vidasından tutun, elektronik sistemleri, iniş takımları, kalkış takımları vs. Bunun testlerini dünyada yapan 2 tane test merkezi var. Bize her bir test randevusunu yaparken 18 ay sonraya veriyor. 18 aya verdiği randevuya ürününüzü gönderiyorsunuz test süresiyle birlikte bunun size dönmesi 2 seneyi geçiyor. Yani diyorlar ki bu uçağı üretmeyeceksiniz. Ne yaptık? Bu test merkezinin dünyada 3’üncüsünü Türkiye’de kurduk. Bakın bu konuları aslında anlatıyoruz. Dikkat mi çekmiyor ya da insanların gündeminde daha farklı konular daha öncelikli hale mi geldi bilmiyorum” dedi.