Ak Parti Baskil Belediye Başkan Adayı Av. İhsan Akmurat Kimdir?

Ak Parti'nin merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları da belli oldu. Baskil ilçesinde Belediye Başkan Adayı İhsan Akmurat olarak belirlendi.

Ak Parti Baskil Belediye Başkan Adayı Av. İhsan Akmurat Kimdir?

2024 Seçimlerine doğru Ak Parti’de artık aday belirleme sürecinde son aşamaya gelindi. Bu kapsamda ilçelerde de aday belirleme süreci tamamlandı. Ak Parti Baskil ilçesinde belediye başkanı olarak İhsan Akmurat’ı belirledi.

Ak Parti Baskil Belediye Başkan Adayı İhsan Akmurat Kimdir?

İhsan Akmurat, 1974 yılında Elazığ Baskil’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Baskil Atatürk İlkokulunda, lise eğitimini ise Baskil Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazandı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 10 yıl Elazığ'da Serbest Avukat olarak çalıştı.

2002 ‘de Ak Parti Baskil İlçe Teşkilatının kurulmasında aktif olarak görev alan Akmurat, Ak Parti Baskil İlçe Teşkilat Başkanlığı yaptı. Vatani görevini İstanbul Kartal’da 2. Zırhlı Tugayında yaptı.

29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde Baskil Belediye Başkanlığına seçilen Akmurat, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlere Ak Parti Baskil Belediye Başkan Adayı olarak katıldı ve tekrar Baskil Belediye Başkanı oldu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Akmurat, evli ve iki çocuk babasıdır.

İhsan Akmurat, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleriyle üçüncü dönem belediye başkanlığını yürütmektedir.