Ak Parti Ağın Belediye Başkan Adayı Şeref Çakar Kimdir?

Ak Parti'nin merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları da belli oldu. Ağın ilçesinde Belediye Başkan Adayı Şeref Çakar olarak belirlendi.

Ak Parti Ağın Belediye Başkan Adayı Şeref Çakar Kimdir?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2024 Seçimlerine doğru Ak Parti’de artık aday belirleme sürecinde son aşamaya gelindi. Bu kapsamda ilçelerde de aday belirleme süreci tamamlandı. Ak Parti Ağın ilçesinde belediye başkanı olarak Şeref Çakar’ı belirledi.

Ak Parti Ağın Belediye Başkan Adayı Şeref Çakar Kimdir?

AK PARTİ AĞIN BELEDİYE  BAŞKAN ADAYI ŞEREF ÇAKAR KİMDİR?

Şeref Çakar 1968 yılında Ağın’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitimini Ağın’da tamamladı. Liseden mezun olduğu yıl olan 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyet Fakültesi / Sosyoloji bölümünü kazandı ve 1990 yılında pedogojik formasyonu da alarak Sosyolog unvanı ile mezun oldu. Bitirme tezi olarak Ağın hakkında ilk bilimsel çalışma sayılabilecek “Ağın İlçesi’nin Sosyo-Ekonomik Sosyo-Kültürel Özellikleri ve İlgili Sorunları” üzerine çalışma yaptı ve yayımlandı. 1991 yılında Yedek Subay Öğretmen olarak Şemdinli Lisesi’nde görev yaptı. 1992 yılında Şanlıurfa/Ceylanpınar’a ataması yapıldı ve 1996 yılında Malatya’ya tayin oldu. 2011/2017 yılları arasında Malatya Valiliği’nde 40 cilte ulaşan “Malatya Kitaplığı Projesi” olmak üzere çok sayıda projede görev aldı. 2017 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Yazım Komisyonu’nda görev aldı. Aralık 2023 tarihinde istifa etti. Şeref Çakar Evli ve iki çocuk babasıdır.