Aday Adayı Ünlü Yazıkonak'ta Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

2024 Yerel Seçimlerinde Yazıkonak Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan Ak Parti eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Fırat Ünlü Yazıkonak'ta seçim çalışmalarına devam ediyor. 

Aday Adayı Ünlü Yazıkonak'ta Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Aday Adayı Ünlü, halk buluşmaları kapsamında bugün Yazıkonak'ta dikiş nakış kursiyerleriyle bir araya geldi. Ünlü, Türkiye'nin en güzel, en özverili, en çalışkan, en fedakâr dikiş nakış kursiyerlerine gıptayla imrendiğini söyledi. Kadınların çalışmalarını yakından takip eden Ünlü, kursiyerlerin talep ve önerilerini dinledi.

Yazıkonak Belediye Başkan Aday Adayı Ünlü, konuşmasında: “Siyasal vekaleti bizlere verdiğinizde beş yıl içinde sadece kadınlara ait bağımsız bir binayı sizlere sağlayacağız. Dikiş nakış makine sayısını arttırarak Milli Eğitim, Halk Eğitimi ve El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa kurs sayısı ve çeşitlerini artıracağız ve iş imkanı sağlayacağız. Ayrıca belediye olarak Vertetil (Gül Bahçesi) anlamına gelen Yazıkonak'ımıza kadınlarımız için Serada Gül Yetiştiriciliği Projesi kapsamında belediye olarak gerekli alet - edevat, gübre, tohum ve fidan desteklerini üstlenip her yıl şenlik ve festivaller düzenleyerek gül satışını sağlayıp kadınlarımıza istihdam imkanı oluşturacağız. Ayrıca Beldemizde 7'den 70'e Herkes İçin Spor sloganıyla Kadınlarımıza Spor Yaşam Merkezi kurarak, sağlıklı bir yaşam için zinde ve formda kalmalarını sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.