6 Aralık Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve yağmurlu olarak geçmesi yağışların Elazığ, Bingöl ve Tunceli çevrelerinde kuvvetli(21-50) ve yer yer çok kuvvetli(51-75 kg/m2) olacağı, bölge genelinin yüksek ve dağlık kesimlerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilmektedir' ifadelerine yer verildi.

6 Aralık Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca: ' Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir, rüzgarların güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir' denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü: " Elazığ,Bingöl ve Tunceli Çevrelerinde beklenen kuvvetli(21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli(51-75 kg/m2) sağanak ve yağmur( yüksek kesimler de karlakarışık yağmur ve yer yer yoğun kar)olması tahmin edildiğinden Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, dağlık ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarılarına yer verdi.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 9°C

Ağın: 11°C

Alacakaya: 9°C

Arıcak: 10°C

Baskil: 8°C

Karakoçan: 10°C

Keban: 12°C

Kovancılar: 9°C

Maden: 10°C

Palu: 9°C

Sivrice:9°C

Çevre iller:

Adıyaman: 14°C

Bingöl: 6°C

Malatya: 9°C

Tunceli: 9°C