15 Mart Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada: 'Bölgemiz genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.Yağışların Tunceli ve Bingöl çevreleri kuvvetli Adıyaman, Malatya ve Elazığ çevrelerinde ise çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklenmektedir' denildi.

15 Mart Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca; "Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesi beklenmektedir." denildi.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli, Adıyaman, Elazığ, Malatya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunduğundan, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bölgemiz genelinde yer yer kuvvetli toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek toz fırtınası, çamur şeklinde yağış, ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yağış anında doğulu ve güneydoğulu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Merkez: 15°C

Ağın: 12°C

Alacakaya: 17°C

Arıcak: 13°C

Baskil: 9°C

Karakoçan: 12°C

Keban: 11°C

Kovancılar: 12°C

Maden: 12°C

Palu: 12°C

Sivrice: 14°C

Çevre İller:

Adıyaman: 15°C

Bingöl: 13°C

Malatya: 15°C

Tunceli: 14°C