13 Şubat Elazığ Hava Durumu

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ' Bölgemiz genelinde havanın parçalı çok bulutlu sabah saatlerinden itibaren Malatya ve Adıyaman çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren Elazığ'ın batısının akşam saatlerinde ise bölge genelinin aralıklı yağışlı olarak geçeceği, yağışların genellikle yağmur yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur şeklinde olması tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülmesi beklenmektedir' ifadelerine yer verdi.

13 Şubat Elazığ Hava Durumu

Açıklamada ayrıca: ' Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi tahmin edilmektedir. Rüzgârların genellikle kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir' denildi.

Meteoroloji 13. Bölge Genel Müdürlüğü; "Bölgemizin yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerinde çığ riski bulunduğundan vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" uyarılarında bulundu.

Elazığ merkez, ilçeler ve çevre illerde hava sıcaklıkları ise şu şekilde:

Elazığ Merkez: 13°C

Ağın: 12°C

Alacakaya: 11°C

Arıcak: 12°C

Baskil: 10°C

Karakoçan: 12°C

Keban: 13°C

Kovancılar: 12°C

Maden: 11°C

Palu: 14°C

Sivrice:11°C

Çevre iller:

Adıyaman: 15°C

Bingöl: 13°C

Malatya: 12°C

Tunceli: 13°C