Yeni Bağlar Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Yeni Bağlar Kuran Kursu’nun Temeli Atıldı

Tamer ÖREN - Yazıkonak Beldesi’nde  yapımına başlanılan Yeni Bağlar Mahallesi Kuran kursu ve taziye evinin temel atma töreni Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM’ın katılımıyla  gerçekleştirildi.

11 Nisan 2018 - 17:55

Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla   Yazıkonak  halkının büyük beğenisini kazanan  Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın AYAZ hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Başkan AYAZ, beldedeki vatandaşların yeni Kuran kursu ve taziye evi dileğine  kayıtsız kalmadı. Bu doğrultuda , Yeni Bağlar Mahallesi ve çevre mahallelerin önemli bir ihtiyacını giderecek olan   Kuran kursu ve taziye evi yapımı  için  ilk adım atılarak  Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE ve vatandaşların katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.  Yapılacak olan  sosyal tesisin  özelliklerinden bahseden  Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın AYAZ “ 470 m² oluşacak  tesisimizin içerisinde Kuran kursu, taziye evi, misafirhane ve morg olacaktır. Beldemize hayırlı olmasına diliyorum. Yazıkonak’ta  Ak Parti’nin yenilikleri devam edecek. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” dedi.

Ak Parti’nin yerel yönetimlerde sadece alt ve üst yapı yapan bir parti olmadığını söyleyen Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan GÜRGÖZE “ 1994’te Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile başlayan  süreç şimdiye kadar devam etmektedir. Ak Parti belediyeciliği vatandaşlarımızın ihtiyaç hissettiği her alanda var olan bir belediyecilik anlayışıdır. Bugün  gerçekten bu bölgenin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz bir yapının temelini atacağız. Belediye başkanımıza Yazıkonak’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Sayın valimize de buraya gelip bizi onurlandırdığı için teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun diyorum. İnşallah başkanımızın hizmetleri devam edecektir” diye konuştu.

Son dönemlerde devletimiz ve hükümetimiz tarafından vatandaş odaklı çalışmalar yapıldığına vurgu yapan Elazığ Valisi Çetin Oktay KALDIRIM “ Vatandaşı memnun eden, hizmeti vatandaşın ayağına götüren onun dertlerine çare üreten gerek sosyal alanlarda gerekse kamu da gerçekten takdire şayan işler yapılıyor. Başkanımızı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Çok güzel projeleri var. İnşallah onları da  bir yıl içerisinde yapacak. Yapılacak olan tesiste manevi değerle donatılmış maneviyatı güçlü insanların yetişmesini sağlayacak hem de vatandaşlarımızın  sosyal ihtiyaçlarını giderilmesine çok büyük bir katkı verecektir. Bu açıdan da kendilerini tebrik ediyorum” diye ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılan duaların ve kurban kesiminden sonra KALDIRIM, GÜRGÖZE ve AYAZ tarafından  butona basılıp ilk harcın dökümüyle birlikte tesisin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bu haber 1554 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih Karakoç
    11 ay önce
    Yemin olsun yazıkonak yazıkonak olalı Aydın ayaz gibisini görmedi ak partimiz sayın reisimiz hata yapmaması lazım Aydın ayazı ak parti baş göz üstünde tutmalı diye düşünüyorum ve tam destek veriyorum bir yazıkonaklı vatandaş olarak saygılarımı sunuyorum sayın büyüklerime Allah işinizi ras getirsin sayın devlet büyüklerim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
TRAFİKTE İMAJ DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
MHP Belediye Başkan Adayı Çoban Vatandaşla Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor
MHP Belediye Başkan Adayı Çoban Vatandaşla Bir Araya Gelmeye...