REKTÖRLÜK HEYECANI

REKTÖRLÜK HEYECANI

Yüksek Öğretim Kurulu, aralarında Fırat Üniversitesi’nin de yer aldığı 17 üniversite için rektör adaylığı başvurularını almaya başladı.

24 Haziran 2020 - 16:31 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 16:39

Fırat Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi,  Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesine rektör ataması yapılacak.

Fırat Üniversitesi rektörlüğü için müracaat edecek rektör adayları da hem resmi müracaatlarını yapmak hem de kendilerini etkili bir şekilde etkili kişi, kurul ve cumhurbaşkanlığına refere edecek çalışmaları da etkin olarak yürütüyorlar.

Fırat Üniversitesi rektör adayları içinde en güçlü olarak görülen Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu’nun birinci tercihi olan Hacettepe Üniversitesi rektörlüğüne Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün itibarı ile Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran atandığı için artık Elazığ seçeneğine daha çok yoğunlaşması bekleniyor.

Ancak şu da bir gerçek ki dışardan gelen bir rektörün başarılı olacağı, Fendoğlu’nun iyi bir bilim insanı ve röportör olmasına rağmen iyi bir yönetici olamayacağı yönünde şehirde ciddi bir endişe hâkim.

Rektörlük makamına, üniversite öğretim üyeleri, tüm üniversite çalışanları yanında halkla da sosyal hayatta önemli bir uyum ve iletişim yakalamış bir ismin olması hem Fırat Üniversitesi’nin gelişimi, hem de şehrin kalkınması açısından gerekli görülüyor.

Bu noktada Üniversite içinden de Ankara kulislerinde de öne çıkan ve halk tarafından da oldukça sevilen bir ismin rektör olarak atanması ihtimalinin büyük olduğunu ifade eden akademik personel, bu ismin Elazığ için bir şans olacağını belirtiyorlar.

Bu haber 8309 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • elazığın ağası
  4 hafta önce
  Birini parlatmışsın ama bu arkadaş aday olmaktan bıkmadı mı, herşeye aday artık evine gitsin, camide 5 vakit namazını kılsın, istirahat etsin
 • ali hırçın
  1 ay önce
  Dısarıdan ne rektör ne milletvekili istemiyoruz. Rektör Elazıga hizmet etmiş, üniversiteyi tanıyan biri olmalı
 • Kasım MOLLA
  1 ay önce
  Ali ayaz,bu arkadaş Bingöl lü,gitsin Bingöl\'e.Kesinlikle istemeyiz.Bizim ülke çapında üne sahip Fendoğlu,M.Çelik, Ergün Yıldırım,H.Esen gibi değerlerimiz varken,hasar midir,nedir kimse boşuna heveslenmesin.Kinsede reklamıni yapmasın,zaten yazana da ya erganili ya Bingöl lü. Editör Gakgo lütfen yayınları millet öğrensin.
 • Ali ayaz
  1 ay önce
  Halil hasar rektör inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Murat Kayalı, Esenler Erokspor’da
Murat Kayalı, Esenler Erokspor’da
Ülke genelinde 4 bin 643 noktada eş zamanlı motosiklet uygulaması
Ülke genelinde 4 bin 643 noktada eş zamanlı motosiklet uygulaması