Kovancılar İHH’dan Elbirliği ile Yetim Ailesine Ev Yapımı

Kovancılar İHH’dan Elbirliği ile Yetim Ailesine Ev Yapımı

Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Kovancılar İHH yetim ve yoksul ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Şube yönetim kurulu el birliği ve hayırseverlerin katkılarıyla yetim ailenin yarım kalan evini tamamladılar.

19 Haziran 2019 - 12:33

Kovancılar İHH yönetim kurulu yardımlaşma ve dayanışmanın güzel bir örneğini sergileyerek, yetim ailenin yarım kalan inşaatının işçiliğini gönüllü olarak yapıp aileye teslim ettiler. İHH ekibi dış cephede yapılması gereken işleri dayanışma usulü ile yaparken gerekli malzemeyi de hayırseverlerin katkısı ile temin etti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kovancılar İHH Başkanı Hüseyin Yılmaz, “Bir yetim ailemizin evinin dış cephesi yarım kalmış durumdaydı. İHH olarak maliyeti 12 Bin TL civarında olan işin işçiliğini yönetim kurulumuz gönüllü olarak yaparken, malzemeleri de en uygun fiyata hayırseverlerden temin ettik. Maliyetinin altında alınan malzemeler ve gönüllülerimizin ücretsiz emeğiyle yapılan işimiz güzel bir hayra dönüştü. Kovancılar İHH ekibi yetim bir ailemizin evinin dış cephesinin yalıtım ve boya işlerini yaparak yetim ailemizin kış aylarına sıcak bir şekilde girmesine vesile oldu. Allah daha güzel işlere öncülük yapmaya cümlemizi muvaffak kılsın” dedi. 

Bu haber 524 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elazığ'da Bir Bina Daha Karantinaya Alındı
Elazığ'da Bir Bina Daha Karantinaya Alındı
ELAZIĞ'DA DEPREM!
ELAZIĞ'DA DEPREM!