FIRAT ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNİN PROJE BAŞARILARI DEVAM...

FIRAT ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENLERİNİN PROJE BAŞARILARI DEVAM EDİYOR

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Projesi ile TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi.

23 Ocak 2019 - 12:24

Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Münir Aktaş yürütücülüğünde sunulan “Keçiler İçin Enfektif Olan Yeni Bir Babesia (Babesia Sp.) Türünün İn Vivo İzolasyonu ve Patojenite Çalışmaları” başlıklı TÜBİTAK 1001 projesi ve Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Özcan yürütücülüğünde sunulan “Genaration and Nonlinear Dynamics of Rossby Type Solitary Structures Under The Action Of sheraed Neutral Winds The Earth's Ionosphere” başlıklı TÜBİTAK 2555 Türkiye-Gürcistan ikili işbirliği projesi bilimsel değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak desteklenen projeler arasında yer aldı.

TÜBİTAK 1001 programına sunulan 3 projenin ise değerlendirme süreci devam etmektedir. Kabul edilen iki proje ile Fırat Üniversitesine yaklaşık 800.000 TL bütçe aktarılacak.

Başarılarından ötürü yürütücüler başta olmak üzere proje ekiplerini tebrik eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yanında, Ar-Ge faaliyetlerinin de Fırat Üniversitesinde öncelikli olduğunu belirterek, Rektörlük olarak bu faaliyetlere verdikleri desteklerin aratarak devam edeceğini ifade etti.

 

Bu haber 1490 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANKARA KAZANIMLARI
ANKARA KAZANIMLARI
KAMU DUYARSIZLIĞI
KAMU DUYARSIZLIĞI