"DÖNER SERMAYE İLE İLGİLİ YENİ SİSTEM ÖNERİMİZİ...

"DÖNER SERMAYE İLE İLGİLİ YENİ SİSTEM ÖNERİMİZİ BAKANLIĞA SUNDUK"

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, döner sermaye havuzunun hekim ve sağlık çalışanı olarak ikiye ayrılmak kaydıyla herkesin emeğinin karşılığını alacağı yeni sistem önerilerini bakanlığa sunduklarını söyledi.

22 Şubat 2018 - 11:10 - Güncelleme: 22 Şubat 2018 - 11:18

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Ziyaretlerde Memiş’e Sağlık-Sen Elazığ Temsilcisi Mehmet Karadaş eşlik etti.
 

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, “Ülkemiz 911 kilometre sınırımız olan Suriye sınır güvenliğimizi sağlamak, Suriyeli mazlumların umudu olmak adına ve terörün temizlenmesi için Afrin’de bir mücadele içerisindedir. Bir devin yeniden uyandığını görüyoruz. Mazlumların umudu olan ülkemiz 7 düvele karşı oyun kuran bir anlayıştadır. Ülkemizin Suriye politikasında, Suriye’nin toprağında gözü olan değil, Suriye’deki terör artıklarının temizlenmesi ve sınır güvenliğimizi sağlanması noktasında verilen mücadeleyi destekliyoruz” dedi.

"ÜLKEMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARIN SONU GELMEYECEK"
 

Zeytin Dalı Operasyonunu savaş olarak nitelendiren Türk Tabipler Birliği (TTB) hakkında açıklama yapan Memiş, “TTB yapmış olduğu açıklamayla beraber terörle mücadele sürecini bir savaş gibi göstererek ülkemizi hem uluslar arası anlamda değersiz göstermek hem de terörle mücadele sürecinde terör sevici yaklaşımla beraber teröre destek verdiğini bir kez daha gösterdi. Sağlık- Sen teşkilatı olarak anlık bir refleksle yapılan bu açıklamayı kınadığımızı, sağlık çalışanlarını TTB’nin temsil etmediğini ve sağlık çalışanlarını ordumuzun, devletimizin yanında olduğu açıklamalar yaptık. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sonu gelmeyecek. Ülkemiz üzerinde oyun oynayanların oyunlarını bozmak adına devletimizin duruşunu göstererek yapmış olduğu her türlü adımın arkasındayız. İnşallah ordumuz, askerimiz ÖSO ile birlikte terör artıklarını temizleyecek ve ülkemizin sınır güvenliğinin sağlanması noktasında adımlar atılmış olacak” ifadelerinin kullandı.

"YENİ SİSTEM ÖNERİMİZİ BAKANLIĞA SUNDUK"
 

Mevcut döner sermaye sisteminin adil bir hale gelmesi için sil baştan tekrar yenilenmesi gerektiğini aktaran Memiş, “Döner sermaye havuzunun hekim ve sağlık çalışanı olarak 2’ye ayrılmak kaydıyla herkesin emeğinin karşılığını alacağı yeni sistem önerimizi bakanlığımıza sunduk. Ayrıca taşeronların kadroya geçtiği dönemde sağlıkta görev yapan vekil ebe hemşireleri, kamu dışı aile sağlığı çalışanları, 4B’li kalanlar, aile sosyal politikalar bakanlığında ek ders karşılığı görev yapan arkadaşlarımızın kadroya geçmeleri talebimizi yineliyoruz. İnşallah 2019 seçimleri öncesinde bu arkadaşlarımızın kadroya alınması konusunda üzerimize düşeni yapacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber 6705 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet Kürklü
  9 ay önce
  Başkanım sağlıkta GİH personelini unutmayın lütfen. Biz uzaya da gitsek performans alamıyoruz. Bu nasıl adalet... Sağlıkta bizde varız.
 • Mahmut Erkan
  9 ay önce
  Yani bu açıklama ne söylemek istiyor biz memur larin herhangi bir artısı olacak mı arkadaşlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇALIŞMALAR BAŞLASIN
ÇALIŞMALAR BAŞLASIN
Turizmde Türkiye'nin ilk veri merkezi kuruluyor
Turizmde Türkiye'nin ilk veri merkezi kuruluyor