Yeni Elazığ İl Başkanı Habib Yaşar Göreve Başladı

Elazığ'da İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler'in görevi bırakmasının ardından İl Başkanlığı görevine atanan Habip Yaşar, göreve başladı.

Yeni Elazığ İl Başkanı Habib Yaşar Göreve Başladı

Yİ Parti Elazığ İl Başkanı olarak atanan Habip Yaşar, partisinin Meclis grup toplantısına katıldı. Daha sonra Genel Başkan Meral Akşener ile Ankara’da bir araya geldi.

"GÖREV VE SORUMLULUKLARIMIZ DAHA ÇOK ARTMIŞTIR"

İl Başkanı Habip Yaşar, Ankara temaslarının ardından açıklamada bulundu. İYİ Parti'nin görev ve sorumlulukların daha da arttığını ve bunun bilincinde olduğunu belirten Başkan Yaşar, açıklamasında: "İYİ Parti Elazığ İl Başkanı olarak göreve başladım.
Türk demokrasi ve siyasi hayatında, bütün engellemelere ve hukuksuzluklara rağmen milletimize yeni bir alternatif olarak yola çıkarak, milletimize umut olan ve kurulduğu 25 Ekim 2017 yılından bu yana Türk siyasetine güçlü, saygın ve etkili bir siyasi hareket olarak damga vuran, kurucular kurulu üyesi olduğum, her kademesinde görev yaptığım İYİ Parti’mizin 6 Kasım itibariyle Elazığ İl Başkanı olarak atanmış bulunuyorum.

Genel Merkezimizin daveti üzerine bugün Gazi Meclisimiz'de İYİ Parti Meclis Grubu Toplantısına katılım sağladıktan sonra, Genel Merkezimizde Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’i ziyaret ederek şehrimiz ile alakalı gündemi ve önümüzdeki yerel seçim sürecini değerlendirdik.

Teşkilat Başkanımız Sayın Buğra KAVUNCU’ya ziyaretimizde ise yeni teşekkül edecek il ve ilçe yönetim kurulları üzerinde istişarede bulunduk.

Ülkemizde, millete hizmet etmenin, halkın refahını yükseltmenin ve kalkınmasını sağlamanın en tabii ve en direk yolu siyaset makamıdır.

Siyasi önceliğimiz ise “önce millet, önce memleket” inancıdır. Bu yüksek şuur ile milletimize karşı olan mesuliyetlerimiz düne göre daha büyüktür.

İYİ Parti olarak görev ve sorumluluklarımızın farkındayız, bu yeni dönemde birlik ve beraberliğimizi perçinleyerek millete hizmet yarışında mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerine yer verdi.

Yeni Elazığ İl Başkanı Habib Yaşar Göreve Başladı
Yeni Elazığ İl Başkanı Habib Yaşar Göreve Başladı
Yeni Elazığ İl Başkanı Habib Yaşar Göreve Başladı