Yaz Spor Okulları Açıldı

Elazığ'da Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okullarının açılış töreni gerçekleştirildi. Törene il protokolü, çocuklar ve aileleri katıldı

Yaz Spor Okulları Açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ile Elazığ’da Yaz Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulu’nun açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Gençlik Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ilgili kurum müdürleri, çocuklar ve aileleri katıldı.
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde antrenörlerin eşliğinde eğitimler ile 7-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, 21 farklı branşta ücretsiz spor yapma imkanı bulacak. Kayıtlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Sportif Değerlendirme ve Takip Birimi tarafından alınacak.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından yapılan açılış töreninde açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Bakanlığımızın 81 ilde ücretsiz olarak hem çocuklarımızın hem de gençlerimizin bilişsel, psikolojik ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmak için 12 ay devam eden yaz aylarında çocuklarımızın zamanlarını daha verimli kullanması için bu etkinliklere uzman kadroyla devam ediyoruz. 21 farklı branşta, 48 uzman, 25 öğretim görevlisi ile gençlerimizin ve çocuklarımızın gelişimlerine katkı sunuyoruz.
Uzman ekiplerimizle spor okullarımıza yazılan çocuklarımızı ve gençlerimizi daha başarılı olmaları için onları takip edecek ve uzman antrenörlerimizle başarılı sporcularımızı müsabakalarda ve spor faaliyetlerine katılımını sağlayacağız. Gsb spor okullarına kayıt ettiğiniz için hem şükran hem de minnet duyuyoruz. Şuana kadar 8.000 başvuru aldık bu başvuru sayısını 10.000 geçeceğini tahmin ediyoruz. Tüm velilerimizi tebrik ediyorum çocuklarımızın gelişi çok önemli bir ülkenin gelişimi insanlarıyla insanların gelişimleri sporla sağlanmaktadır.  Bu anlamda çocuklarımızı sportif ve sosyal faaliyetlere yönlendirdiğiniz için hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Şampiyona Şehri Elazığ, bu yıl içerisinde İlimizde yapılan, A Milli Takım Müsabakası, Türkiye Şampiyonaları, yarı finaller ve grup müsabakaları ile sporla yaşayan bir şehir oldu. Her hafta tesislerimizde farklı müsabakalara ev sahipliği yaptığımız bir takvim gerçekleştirdik.
Şehrimizin Spor altyapısının oluşmasında çok önemli bir yer alan gsb spor okulları bizler çok önemli görüyor ve bütün imkânlarımızı, antrenörlerimizi buradaki sporcularımızın takip edilmesi için görevlendiriyoruz. GSB Spor okulları açılış törenine katılım sağlayan velilerimize, sporcularımıza, Gençlik ve Spor aileme saygılarımı sunuyorum, çok teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

VALİ TORAMAN: “ÜLKEMİZ GENÇ BİR NÜFUSA SAHİP”
Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ise yaptığı açıklamada; ‘’GSB yaz okullarının açılışı münasebetiyle bir araya geldik Bu güzel etkinlikleri düzenleyen gençlik ve spor bakanlığına, gençlik ve spor il müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Anne ve babalar olarak bizler çocuklarımızı gelişimleri için gayret sarf ediyoruz. Özellikle akademik başarıları için gayret sarf ediyoruz ama çocuklarımızın hayatta başarılı olabilmeleri içinde sosyal yönden de katkı sunmamız gerekiyor.
İşte sportif faaliyetlerde bu gelişimde önemli bir yere sahip, çocuklarımızın bedensel fiziksel ve sosyal yönden gelişmeleri için çok önemli aktiviteler. Sevgili anne ve babalarımıza çok teşekkür ediyorum evlatlarını bu etkinliklere kayıt yaptırdıkları için yaz okulları ile başlayarak, okulların açıldığı dönemde de devam etsinler. İlimizin Spor tesissileri gezdikçe iftihar ediyorum devletimizle, milletimizle bu tesislerimiz bütün gençlerimize ücretsiz olarak sunuluyor.
Ülkemiz genç bir nüfusa sahip ülkemizin sahip olduğu bu nüfus ile sporda yönlendirilen gençlerimiz tesislerimizindi artmasıyla adım adım başarılar kazanmaktalar. Sporcu sayımız artıkça, spora yönelim artmasıyla sporcularımız olimpiyat derece alarak dönüyorlar. Bu sporcularımız aldığı başarılar ile gurur duyuyoruz. Yaz spor okulumuz çocuklarımız, anne ve babalarımız için, spor camiamız için hayırlı uğurlu olur. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor ve hayırlı akşamlar diliyorum. ‘’dedi.

Elazığ’da yaşayan çocukların ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak  gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla sunulan GSB Spor Okulları kapsamında cimnastik, atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, boks, eskrim, futbol, güreş, hentbol, judo, masa tenisi, muay thai, okçuluk, tekvando, tenis, wushu, voleybol, karate, yüzme ve engelli bireylere yönelik kurslar verilecek. Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde antrenörlerin eşliğinde eğitimler ile 7-16 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, 21 farklı branşta ücretsiz spor yapma imkanı bulacak.

Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı

Bakmadan Geçme