Vatandaş Yol İstiyor!

Elazığ'ın Baskil ilçesinde vatandaşların en büyük sorunu ve isteği yol.

Vatandaş Yol İstiyor!

Elazığ’ı ilçe ilçe, belde belde gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını öğrenip sizlere duyuramaya devam ediyoruz. Yeni durağımız Elazığ’ın Baskil ilçesi.

Baskil’de uzun yıllardır yol yenileme çalışması hatta yola dair herhangi bir çalışmanın yapılmadığı, vatandaşların mağdur edildiği iddialar arasında.

Vatandaş Yol İstiyor!

“BASKİL GELİŞİME AÇIK, ANCAK GELİŞMEYE KAPALI BİR İLÇE”

Konuyla alakalı açıklama yapan vatandaş, “Elazığ’ın 11 ilçesi var. İlçeler içerisinde en gelişmemiş ve gelişmeye kapalı olan ilçe Baskil. Ben ilkokulu ve ortaokulu burada okudum, lise ve üniversite eğitimim için dışarıya gittim. 30 sene sonra geri döndüğümde hiçbir değişiklik görmedim. Baskil gelişime açık, ancak gelişmeye kapalı bir ilçe. Yetkililerden en azından yol sorununu çözmelerini bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Vatandaş Yol İstiyor!

6 Şubat depremlerinden sonra Elazığ’da en çok göç alan ilçelerin başında gelen Baskil, yoğun nüfusuyla biliniyor. Ancak tek sorun nüfusun artması değil, yolların küçüklüğü, depremden sonra yıkımların yapılmaması ve vatandaşın ev bulamaması, ilçenin gençlerinin iş bulamama sorunu…

“BURADA ARABALARIN GEÇECEĞİ YER YOK!”

Komşularının, arkadaşlarının Malatya’ya taşınmak zorunda kaldığını belirten Hakan Bey, “Depremden sonra Baskil’e en çok Malatya’dan gelenler oldu ama benim çevrem burada kalacak yer, yiyecek yemek bulamadığı için hâlâ deprem tehlikesi olan Malatya’ya gitmek zorunda kaldılar. Burada arabaların geçeceği yer bile yok. Yollar küçücük, nüfus kalabalık…” dedi.

Vatandaş Yol İstiyor!

“BİZİ NEDEN BU DAR VE KÖTÜ YOLLARA MECBUR BIRAKIYORLAR?”

Elazığ’ın, yolları en kötü ve dar ilçesi olarak Baskil’i gördüğünü ve bunun acilen çözülmesi gerektiğini ifade eden Hacı Bey, yaptığı konuşmada, “Elazığ küçük şehirdir ancak yolu, kaldırımı güzeldir. Diğer ilçelere bakıyorum gayet güzel, geniş, dört şeritli yolları var. Bizi neden bu dar ve kötü yollara mecbur bırakıyorlar?” diyerek sitemlerini dile getirdi.