Uzaylıların 'Kebap' Aşkı!

ABD Savunma Bakanlığı, dünyada UFO görülen yerlerin haritasını yayınladı.

Uzaylıların 'Kebap' Aşkı!

Haritada Türkiye'den Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin de bulunması dikkatlerden kaçmadı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) bilgilerin şeffaflığı adına dünyanın en çok UFO görülen bölgelerin işaretli olduğu bir harita yayınladı. Haritanın yayınlanmasının ardından dünyanın en çok ufo görülen yerleri de belli oldu. Bu yerler arasında Türkiye de var...

Belge, 1996-2023 yılları arasındaki raporlara dayanıyor. UFO'ların en çok Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki, Amerika'nın Kaliforniya bölgesi ve Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görüldüğü tespit edildi.

Uzaylıların 'Kebap' Aşkı!

UFO GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

Arap yarımadasının kuzeyi de suriye ırak ve iran'ın bir bölümü de haritada yer alıyor. Uluslararası UFO Laboratuvarı, bu ayın Haziran ayında, diğer bölgelerin yanı sıra Kobe ve Fukushima'da çekilmiş 6 adet muhtemel UFO görüntüsü yayınlamıştı.

TÜRKİYE DETAYI GÜNDEM OLDU

Pantagon'un yayınladığı UFO haritasında Türkiye'den Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin bulunması gündem oldu. Birçok kişi "Uzaylılar da kebabı tercih etti-Uzaylıların 'kebap' aşkı" gibi yorumlarda bulundu. 

Öte yandan, ABD hükümetinin haritası, geçen yıl Temmuz ayında kurulan özel bir UFO departmanı olan All-domain Anomaly Resolution Office'in (AARO) yeni web sitesinde yayınlanan “UAP Raporlama Eğilimleri” adlı beş sayfalık bir belgede yer alıyor.

Söz konusu internet sitesinin kamuoyuna AARO ve onun 'tanımlanamayan anormal fenomenleri anlama ve çözme çabaları' hakkında bilgi sağlayacağı belirtildi.