Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

Birçoğumuz vücut yağlarıyla sürekli olarak mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde moda olan diyetler ve egzersizler bile kimi zaman fazla kilolardan kurtulmak için yetersiz kalabiliyor. Vücuttaki bir türlü erimek bilmeyen fazla yağlar canınızı sıkıyorsa yeni bir adım atmanın tam zamanı! Bunun için hem kolay hem de rahat bir yol mevcut: Uyku! Evet, yanlış duymadınız uyku inatçı vücut yağlarınızın bir numaralı düşmanı olacak. Uzmanlara göre uyurken vücut yağını yakmanın bazı küçük ama etkili yolları bulunuyor.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

Bu nedenle, kilo verme yolculuğunuzu bir sonraki aşamaya taşımaya ve sonunda çok çalıştığınız sonuçları görmeye hazırsanız, erimenize yardımcı olmak için uyku rutininizde yapabileceğiniz küçük ama güçlü değişiklikleri keşfetmek oldukça keyifli olacak.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

ARALIKLI ORUCU DENEYİN

Son öğününüzü yatmadan birkaç saat önce yemeye çalışın ve ertesi gün kahvaltıya kadar aç kalın. (Ya da daha iyisi, öğle yemeğine kadar bekleyin.) Nutrients dergisinde yayınlanan 2021 tarihli bir incelemeye göre bu, vücudunuzun gece boyunca enerji için glikoz yerine yağ yakmasına yardımcı olabilir.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

Best, "Aralıklı oruç, yemek yeme ve oruç tutma dönemleri arasında geçiş yapmayı içeren bir diyet yaklaşımıdır. Oruç döneminde vücut, enerji kaynağı olarak depolanmış yağları kullanır ve bu da yağ kaybına neden olur. Uyuduğumuzda vücudumuz doğal olarak oruç durumuna girer. Bunu aralıklı oruçla birleştirmek, oruç süresini uzatarak daha fazla yağ kaybına yol açabilir. uyku sırasında. Ek olarak, aralıklı oruç, insülin ve insan büyüme hormonu gibi kilo kaybını etkileyen hormonların düzenlenmesine yardımcı olabilir." diyor.

Genel olarak, aralıklı orucu sağlıklı bir yaşam tarzına dahil etmek, uyurken yağ kaybını teşvik etmenin küçük ama etkili bir yolu olabilir.

UYURKEN ODA ISINIZI SERİN TUTUN

Ulusal Sağlık Enstitülerine göre, serin bir odada uyumak metabolizmanızı hızlandırabilir ve ısı üretmek için kalori yakan kahverengi yağı harekete geçirebilir. Bu yüzden termostatı kısın ve siz dinlenirken vücudunuzun işi yapmasına izin verin.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

Best, "Serin bir ortamda uyuduğumuzda vücudumuz çekirdek sıcaklığını korumak için daha çok çalışır, bu da yakılan kalori sayısında artışa yol açabilir. Ayrıca, serin bir odada uyumak uyku kalitemizi artırabilir ve bu da kilo vermeye yardımcı olabilir. Yetersiz uyku, kilo alımına yol açabilen hormonal dengesizliklerle ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, serin bir uyku ortamı vücudun üretimini artırabilir." diyor

Serin bir odada uyumak küçük bir değişiklik gibi görünse de uyurken yağ kaybını arttırmanın etkili bir yolu olabilir.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

AKŞAMLARI KUVVET ANTRENMANI YAPIN

Mayo Clinic'e göre kuvvet antrenmanı metabolizmanızı hızlandırabilir. Bu, ağırlık kaldırmanın, uyurken bile (yani vücudunuz dinlenirken) daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir. Akşam yatmadan önce metabolizmanızı hızlandırmak için hızlı bir kuvvet antrenmanı yapmayı deneyin.

Uykuda Kilo Verdiren Yöntem!

Best, "Kuvvet antrenmanı kas kütlesini artırabilir, bu da vücudun metabolik hızında bir artışa yol açar, bu da dinlenme halindeyken bile daha fazla kalori yakılmasına neden olur. Ayrıca, ağırlık kaldırmak, yağ kaybında ve kas büyümesinde rol oynayan insan büyüme hormonunun üretimini uyarabilir. Egzersiz ayrıca uyku kalitesini artırabilir ve stresi azaltarak daha dinlendirici bir gece uykusuna yol açarak kilo vermeye yardımcı olabilir." diyor.